Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mercedes dla strażaków z Siedlisk

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ponad miesiąc temu zrealizowano zakup samochodu strażackiego o wartości około 95 tysięcy złotych dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach w ramach przetargu ogłoszonego przez UM w Bobowej.

Jest to kolejny wóz strażacki wymieniony na nowszy w ramach programu przyjętego przez Gminę, która w ciągu 6 ostatnich lat dokonała zamiany aż 7 pojazdów. Nowy pojazd w OSP Siedliska to mający niewielki przebieg Mercedes z lat 90-tych z silnikiem o mocy ponad 200 koni mechanicznych. Posiada napęd na cztery koła dzięki czemu bez problemu pokona nawet spore wzniesienia w trudnych warunkach.  Wyposażenie obejmuje również zbiornik na wodę ok. 2500 litrów z tworzywa sztucznego, wspomaganie kierownicy oraz tzw. szybkie natarcie.

Zakup nowego samochodu wpłynie na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej, jest to na pewno znaczący wydatek w budżecie gminy jednak kiedy wszystkie jednostki OSP będą posiadać dobre oraz sprawne samochody będą mogły szybciej dotrzeć do konkretnych zdarzeń. Trzeba pamiętać, że są nie tylko pożary ale również zdarzenia losowe: wypadki, wichury, powodzie. Plan finansowania jednostek OSP przez Gminę został zaakceptowany przez wszystkich druhów strażaków na czele z Gminnym Zarządem OSP RP i jest sukcesywnie realizowany. Oprócz samochodów środki przeznaczamy na budowę oraz remont remiz, zakup umundurowania galowego oraz bojowego, aparaty tlenowe, szkolenia strażaków oraz inne wyposażenie służące strażakom w niesieniu pomocy. Myślę, że taki plan jaki mamy obecnie jest sprawiedliwy, gdyż wszystkie jednostki są dzięki niemu równomiernie finansowane – dopowiada burmistrz.

Bardzo cieszymy się z nowego samochodu który jest znacznie wyższej klasy niż poprzedni – komentuje Stanisław Siedlarz prezes OSP w Siedliskach. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w zakupie samochodu burmistrzowi Bobowej, gdyż dzięki niemu będziemy mogli spokojnie nieść pomoc nie martwiąc się o to czy wszystko zadziała prawidłowo.

Do jednostki OSP w Siedliskach przynależy 52 druhów strażaków, których komendantem jest Józef Magiera.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy