Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Młodość Inaczej” czyli trudne tematy w Bobowej

Autor: Jakub Oślizło
7 grudnia w sali widowiskowej "Koronka" odbyło się forum profilaktyczno-edukacyjne, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Bobowej przedstawili spektakl pt. "Sytuacja bez wyjścia".

Już po raz kolejny uczniowie bobowskiego liceum podjęli się trudnego tematu. Tym razem dotyczył on sytuacji, kiedy na świat ma przyjść dziecko a przyszli rodzice nie są do tego przygotowani. Najczęściej motywem podejmowanego życia erotycznego jest bardzo często ból, głód uczuć, konflikty w rodzinie oraz samotność.

– Poprzez spektakl chcemy pomóc młodzieży przygotować się do wejścia w dorosłe życie, jakich błędów nie popełniać, czego się wystrzegać, aby ten start w dorosłość nie okazał się być porażką okupioną rozterkami – mówi Małgorzata Grygiel, nauczyciel w LO.

Pod bacznym okiem Małgorzaty Grygiel oraz Anny Kamień co roku powstają świetne inscenizacje. Poruszane są w nich tematy, z którymi młodzież boryka się na co dzień. Uczniowie chętnie angażują się w pracę, wkładając w to dużo serca i siebie, a same spektakle cieszą się dużą popularnością także pośród dorosłych.

Wychowankowie gimnazjum z uwagą wysłuchali przygotowanego przez starszych kolegów i koleżanki przedstawienia, co z pewnością zmusi młodych ludzi do przemyślenia pewnych kwestii. Na koniec wystąpiła grupa Hebda i AK Skład, która ostatnimi czasy idealnie wpisuje się swoimi tekstami w problemy współczesnych nastolatków.

Nie ma sytuacji bez wyjścia, czasami wystarczy śmiało spojrzeć na swoje marzenia, określić życiowy cel. „Bo jak nie wiesz dokąd chcesz pójść, to nie dojdziesz tam, gdzie idziesz…”
I niech te słowa staną się puentą tego, co przygotowali uczniowie bobowskiego liceum…

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy