Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Próbny stres – próbne egzaminy gimnazjalistów

Autor: Joanna Róż
Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa  zmagają się od środy z próbnymi testami z Operonu. Ich wynik będzie tylko sprawdzeniem obecnego stanu wiedzy wychowanków. 

Za to te prawdziwe egzaminy w kwietniu są dla nich przepustką do wymarzonej szkoły średniej. Przedwczoraj gimnazjaliści zmierzyli się z częścią humanistyczną, wczoraj z częścią przyrodniczą, a dziś z kolei piszą testy z zakresu języków obcych. Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z OPERONem sprawdza wiedzę przekrojowo – od klasy pierwszej do trzeciej gimnazjum włącznie. Środowe testy obejmowały zasób wiadomości z Języka polskiego oraz Historii i Wiedzy o społeczeństwie. Dłuższą formą wypowiedzi było napisanie rozprawki uzasadniającej słowa:  “A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym, co służą Ojczyźnie” zawarte w jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego. W zadaniach zamkniętych uczniowie musieli się wykazać znajomością gramatyki i słowotwórstwa. W teście z Historii i Wiedzy o społeczeństwie  pytania dotyczyły m.in. współczesnego funkcjonowania państwa. Uczniowie stawili czoło także analizom wyników badania opinii publicznej.

Z kolei wczorajszy test matematyczny  zawierał zadania, z którymi uczniowie mogli nie mieć jeszcze styczności, gdyż przed nimi jeszcze przecież 4 miesiące nauki. W związku z tym na kartkach podane były dodatkowe wzory.  Ponadto test zawierał dużo zadań opierających się na przeliczaniu jednostek. Tematyka testu z Wydawnictwa OPERON już po raz drugi  związana była ze spędzaniem wolnego czasu a dokładnie uprawianymi sportami.

“Próbny test pomaga nam dobrze rozplanować czas potrzebny do zrobienia zadań. W porównaniu do poprzedniego był troszkę łatwiejszy, ale  trzeba było się dobrze skupić i przypomnieć wszystko. Testy to dobra okazja do sprawdzenia naszej wiedzy. Zobaczymy co przygotują nam w teście z języków obcych. Miejmy nadzieję, że na kwietniowym sprawdzianie wiedzy nic nas nie zaskoczy.” – mówi jedna z uczennic bobowskiego gimnazjum.

Dziś test z języków obcych. Wszystkim piszącym życzymy połamania pióra!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy