Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z kolędą misyjną w Bobowej

Autor: Damian Nowak
Wczoraj rano już po raz 8 wyruszyli bobowscy kolędnicy misyjni do naszych domostw. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z opiekunami zbierali pieniądze na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata.

W tym roku kolędnicy zebranymi ofiarami wesprą dwanaście projektów, wśród nich będą już rozpoczęte jak również nowe. Głównym ich celem jest leczenie chorych osób, dożywianie dzieci oraz budowa i prowadzenie szkół. Pieniądze zostaną przekazane do księży, sióstr zakonnych oraz osób świeckich z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii, a także Wietnamu.

W tam tegorocznej akcji brało udział 409 parafii z całej diecezji tarnowskiej. Prawie 20 000 dzieci odwiedziło 145 000 domów uzyskując kwotę 1 369 280 zł. Szczegółowe statystyki z poprzednich lat dostępne tutaj.

Hasłem tegorocznego kolędowania jest: E KANGBI MABE TI E co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: Dzielmy się wiarą.

Dzieło misyjnych kolędników to wspaniała akcja która jest nie tylko świadectwem naszej wiary ale i troską o rozszerzenie tej wiary na cały świat. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami chodzą do domów gdzie ludzie otwierają swoje serca na przyjęcie kolędników natomiast ofiarami wspierają to wspaniałe dzieło którym są misje.” – skomentował całą akcje Antoni Durlak, jeden z opiekunów.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy