Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zdjęcie w CV też jest ważne !

Autor: Joanna Róż
Atrakcyjność fizyczna nie jest aspektem, który powinien być oceniany w kategoriach podjęcia pracy. Fachowcy jednak  radzą aby zdjęcia umieszczane w CV ukazywały nas z jak najlepszej strony.

„ Jeśli nie posiadamy zdjęcia na którym wyglądamy jak milion dolarów, to lepiej nie zamieszczać go w ogóle” – czytamy w jednym z informatorów. Czy wygląd kandydata może decydować o przyjęciu go przez pracodawcę? Czy pracodawca może ocenić patrząc na fotografię, że dany kandydat jest kompetentny i sprawdzi się na danym stanowisku? Nie zapomnijmy, że pracodawca też jest człowiekiem– jeśli wyglądamy bardzo korzystnie to i rekruter będzie miał do nas pozytywne nastawienie od samego początku. Zdjęcie, które umieszczamy w CV ułatwia pracę osoba odpowiedzialnym za rekrutacje, znacznie łatwiej zapamiętać im twarze niż nazwiska.

– Dostajemy od kandydatów CV z rozmaitymi informacjami i fotografiami – mówi gazeta.praca.pl Agata Olkowska, konsultantka z Antal International, międzynarodowej firmy rekrutacyjnej.

– Ale pracodawcom przekazujemy tylko profile kandydatów zawierające ich doświadczenie i kompetencje. Nie ma tam wieku, płci, adresu, nawet aktualnego miejsca pracy. I oczywiście zdjęcia.

Podstawowe zasady, o których należy pamiętać umieszczając zdjęcie w CV :

– należy zamieszczać profesjonalne fotografie

– zdjęcia nie mogą przedstawiać naszych wspomnień z wakacji czy imprez

– należy zadbać o nasz wizerunek – pozytywne wrażenie

– radzimy unikać zdjęć z dekoltem, na plaży, z drinkiem, z chłopakiem czy dziewczyną

Nie odpowiedni dobór zdjęcia, np. w okularach przeciwsłonecznych czy z niekorzystną miną, może zaważyć nad szansa podjęcia pracy przez nas na danym stanowisku.

– Czy osoba, która wybrała tak nieprofesjonalne zdjęcie, będzie właściwie reprezentować firmę? Pierwsze wrażenie naprawdę się liczy – twierdzi Agata Olkowska. – Gdy mamy kiepskie zdjęcie, nie wysyłajmy go razem z CV. Ono ma nas dobrze sprzedać, a nie pogrążyć – podkreśla.

Jakie błędy popełniamy w CV ?

Błędy ortograficzne, zły dobór czcionki, brak formatowania, nie spójne daty, brak klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych, dodawanie rzeczy zbędnych.

źródło: sądeczanin.info/informator Kariera

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy