Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmiany w Paszportach!

Autor: Łukasz Augustyn
Przed nami nowy rok i nowe zmiany, tym razem chodzi o zmiany prawne, które wchodzą już 17 stycznia 2013 roku w życie a dotyczyć one będą ułatwień przy wyrobieniu paszportu.

Paszport od nie dawna zastąpiony został w krajach Unii Europejskiej dowodem osobistym, jednak jest ona wymagany chcący wyjechać do krajów spoza strefy.

Procedury wyrobienia paszportu na dzień dzisiejszy są jeszcze bardzo rygorystyczne oraz uciążliwe. Aby otrzymać obecnie dokument należy złożyć niezbędne dokumenty tylko i wyłącznie w województwie, w którym jest się zameldowanym bądź mieszkało się lub pracowało ( co należy potwierdzić dokumentami).  Potem długi czas oczekiwania na druk dokumentu.

Od 17 stycznia te zasady maja ulec znacznej zmianie gdyż w myśl nowej nowelizacji przepisów o dokument będzie można się starać w wszystkich punktach paszportowych na terenie całego Państwa Polskiego, niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania. Do tego dochodzi znaczne ułatwienie w postaci możliwości uzyskania w pilnych sytuacjach taki jak: śmierć pewnej osoby, wyjazd służbowy lub innych powodów, paszport tymczasowy. Wprowadzenie nowych przepisów ułatwi życie osobom, które zostały zmuszone sytuacją do pilnego wyjazdu czy to w celach służbowych czy naukowych.  Jak do tej pory możliwość taka istniała wyłącznie w nagłych przypadkach związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Zmiany również dotkną osób, które otrzymają zezwolenie ministra spraw wewnętrznych na posiadanie drugiego paszportu. Samego dokumentu nie będą już musiały wyrabiać w ministerstwie – wystarczy wizyta w dowolnym urzędzie wojewódzkim, a za granicą – u konsula.

 

mIMG_3976

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy