Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski Hip-Hop wieczorową porą w Łużnej

Autor: Łukasz Augustyn
Wczorajszy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej minął pod znakiem muzyki młodzieżowej, odbył się bowiem koncert pt. Noc w rytmie Hip-Hopu i Rapu.

Na scenie zagościło kilka lokalnych zespołów i wykonawców takich jak Hebda, DWTR feat. Sara Pach, AK SQUAD oraz gwiazda wieczoru DPD&Slynd. Wykonali oni kilka swoich najbardziej znanych przebojów którymi przyciągnęli do siebie fanów. Pośród kawałków Hebdy i AK SQUAD warto wymienić:  „Nie jest nas tu stu”, „Wonderful Life” ,” Rób co kochasz”,” Mówią że” oraz „Spełniaj Marzenia”.

Sala GCK w Łużnej wypełniła się widzami z terenu powiatu gorlickiego, a nawet jasielskiego. Na koncert przybyli także dość licznie fani Hebdy i AK SQUAD z Bobowej.

„ Jestem bardzo szczęśliwy że tutaj u nas w Łużnej udało nam się zgromadzić naprawdę liczną grupę fanów muzyki Rap i Hip-Hop mówi Dyrektor GOK w Łużnej Henryk Waląg. Myślę że wszyscy są bardzo zadowoleni i bawią się niesamowicie. Chłopaki na scenie, powiem kolokwialnie, dają czadu stąd  impreza na pewno będzie udana. Jako ośrodek kultury staramy się działać na każdej płaszczyźnie i z każdym rodzajem muzyki czy też sztuki. Naszym zadaniem jest promocja lokalnych artystów, jak choćby na przykładzie Damiana Markowicza (DWTR) pochodzącego z Moszczenicy, a który jest głównym motorem dzisiejszego przedsięwzięcia. Dzięki temu że zapraszamy zespoły, artystów czy wykonawców prezentujących jeden gatunek przychodzą na nie ci, którzy to lubią – dodaje dyrektor.

O kilka słów komentarza poprosiliśmy także współorganizatora nocy w rytmie Hip-Hop/RAP, Damiana Markowicza:  “Jest to dla nas radość że przybyło dzisiaj tyle osób, jednak impreza nie odbyłaby się bez dyrektora Henryka Waląga, który był inicjatorem tego spotkania. Na specjalnie zaproszenie przyjechała gwiazda wieczoru DPD&Slynda z Jasła. Mam nadzieje, że impreza będzie się dalej tak kręciła. W planach mamy podobny koncert, który zorganizujemy gdzieś w maju a gwiazdą wieczoru byłby Efter – raper znany bardzo dobrze na gorlickiej scenie.”

„Fajnie że taki koncert miał miejsce ponieważ młodzi lubią taką muzykę, mało tego, jest on dla nich często pomocą czy nawet drogowskazem – mówią członkowie zespołu Hebda i AK SQUAD. Gardła mamy zdarte, więc możemy powiedzieć, że koncert był udany. Nasz zespół jest początkujący stąd ilości publiczności nie możemy porównać do tego jak zapełniona jest scena na której gra np. Góral, ale od czegoś trzeba zacząć. Tym bardziej, że w żaden inny sposób nie trafia się tak do publiki jak poprzez koncerty, które wpływają na rozpoznawalność i ilość fanów.  Utwory publikowane w Internecie to też nie wszystko, na koncertach są większe emocję, można dobitniej trafić do słuchacza. Są tutaj dzisiaj w Łużnej nasi przyjaciele i fani którzy mocno nas wspierają, dlatego chcieliśmy poprzez portal bobowa24.pl bardzo im podziękować. Są dla nas ogromną motywacją aby dalej tworzyć – podsumowują wykonawcy z Bobowej.

A my już dziś zapraszamy na podobny koncert w Bobowej – więcej szczegółów TUTAJ.

fot. Michał Niemaszyk / Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy