Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy silne fundamenty

Autor: Mateusz Książkiewicz
Z ogromną radością możemy Państwa poinformować, iż zakończyły się miesięczne testy nowej serwerowni w której ulokowany jest Portal Bobowa24.pl. Obecna maszyna sprosta największym obciążeniom.

Mając na uwadze ciągły wzrost użytkowników naszego portalu, z którym coraz mniej radził sobie dotychczas serwer postanowiliśmy skorzystać z nowego, znacznie lepszego rozwiązania.  Nowym dostawcom hostingu będzie firma zenbox.pl, której współwłaścicielem jest Tomasz Fiedoruk, człowiek od ponad 10 lat związany z webhostingiem i wszystkim co dotyczy Internetu. Usługę jaką wprowadzili na rynek w 2012 roku jest innowacyjna w Polsce ponieważ rozliczenia są na podstawie realnych odwiedzających stronę a nie ilości generowanego ruchu czy miejsca na dyskach.

Jako pierwsza firma na rynku oferujemy rozliczanie na podstawie liczby unikalnych użytkowników – mówi Tomasz Fiedoruk, jeden z założycieli zenbox.pl. Najważniejsze dla nas jest to, ile osób odwiedza stronę, a nie to, ile transferu czy zasobów potrzebuje. Monitorowaniem obciążenia serwerów zajmujemy się my a nie klient przez co ma swobodę w wdrażaniu nowych rozwiązań.  Dodatkowo zliczamy tylko realną liczbę odwiedzających, bez wejść robotów/wyszukiwarek. Nie zliczamy także ruchu z wykop.pl – dodaje.

Zenbox.pl nie oszczędza na jakości i bezpieczeństwie danych, które się im powierza. Kopie bezpieczeństwa wykonywane są co 6 godzin, a możliwość odtworzenia danych istnieje nawet z 3 miesięcy wcześniej. Jeśli chodzi o technologie to jest przede wszystkim szybko i niezawodnie,  gdyż dane obsługują dwuprocesorowe serwery marki IBM o konfiguracji minimalnej: 12 rdzeni CPU (+HT), 128 GB RAM, macierz RAID10 o wydajności przekraczającej 25 tysięcy operacji na sekundę. W praktyce użytkownicy dobrych łącz internetowych na pewno zauważą, że portal ładuje się znacznie szybciej. Na duży plus tego usługodawcy jest również całodobowa opieka administratorów którzy pomogą w rozwiązaniu wszelkich problemów.

Te wszystkie zalety o których tutaj wspominamy pozwolą na dalszy rozwój Regionalnego Portalu Informacyjnego Bobowa24.pl. Efekty poznają Państwo niebawem.

fot. ilustracyjne (sxc.hu)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy