Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Otrzymaj szybki zwrot podatku

Autor: Paulina Kalamaszek

PIT-y za 2012 rok można co prawda składać do końca kwietnia br. jednak Urzędy Skarbowe sugerują, by rozliczać się jak najszybciej. Dzięki czemu osoby które tak zrobią otrzymają zwrot podatku znacznie wcześniej.

Dodatkowym czynnikiem który przyśpieszy wypłatę zwrotu jest przesłanie PIT-u za pomocą internetu.  A to nie jest jedyny powód dla którego warto skorzystać z tejże nowoczesnej formy rozliczenia. Atutem Internetu jest na pewno to iż nie trzeba stać w kolejkach w urzędzie skarbowym, oszczędzając przy tym czas i pieniądze na parking czy dojazd. Ponadto nie warto się niczego obawiać, ponieważ podatnik podobnie jak w formie tradycyjnej otrzyma potwierdzenie złożenia zeznania podatkowego.

Jedyne co należy mieć by rozliczyć się elektronicznie to informacje o wysokości przychodów z zeznania podatkowego za 2011 roku.

Przez internet można rozliczyć: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A korzystając z interaktywnych formularzy umieszczonych na stronie Ministerstwa Finansów ( Kliknij tutaj)

Podatnicy którzy nie posiadają rachunku bankowego mają prawo wskazać formę zwrotu podatku:
– w kasie urzędu na wyraźny wniosek podatnika /w tym przypadku podatnik jest zobowiązany do osobistego zgłoszenia się w wyznaczonym czasie odbioru nadpłaty,
–  przekazem pocztowym /w tym przypadku z kwoty nadpłaty zostaje potrącona kwota równa kosztom przekazu pocztowego.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy