Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brak skrzynki pocztowej? To jest karalne!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem weszła nowa ustawa prawa pocztowego, która zobowiązuje każdego właściciela swojej posesji do posiadania własnej skrzynki pocztowej. Ich brak może nas słono kosztować, nawet karą do 10 tysięcy złotych.

Nowa ustawa weszła w życie 1 stycznia 2013 roku. Nakazuje ona właścicielom domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz różnych nieruchomości umieszczenia skrzynki pocztowej przed drzwiami wejściowymi do budynku lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości. Natomiast jeżeli brama wiodąca na posesję jest zamykana to skrzynka powinna być umieszczona na ogrodzeniu.

Najniższa sankcja za nieprzestrzeganie ustawy i brak skrzynki na listy wynosi 50 zł, natomiast najwyższa 10 tysięcy zł. Przepisy wyraźnie wskazują, że kara finansowa grozi również właścicielom skrzynek, którzy umieszczą je w miejscu uniemożliwiającym dostęp do nich w sytuacji gdy lokatorów nie ma w domu.

Przepisy obowiązujące już od kilku tygodniu zdążyły na pewno wzbudzić już liczne kontrowersje wśród właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych w Bobowej. Zgodnie z nowelizacją, za złamanie nowego prawa, płacić będą właściciele lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajdują się budynki mieszkalne. A więc wszyscy.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy