Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czwarte kuszenie ucznia za nami !

Autor: Paulina Kalamaszek

21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach odbyła się już czwarta Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Wzięło w niej udział  9 szkół średnich z powiatu gorlickiego.

Placówkami oświatowymi przybyłymi i prezentującymi i swoją ofertę nauczania były m.in: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymbarku, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach, Centra Szkolenia Rolniczego w Hańczowej i Bystrej, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Środowiskowy Ochotniczy Hufiec Pracy w Gorlicach i szkoła prywatna, Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach oraz Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach.  Z uczestnikami Giełdy spotkali się m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego Tadeusz Mikrut oraz dyrektorzy i nauczyciele poszczególnych palcówek ponadgimnazjalnych.

Uczniowie mogli zaprezentować własną szkołę i zachęcić do jej wyboru uczniów klas trzecich Gimnazjum, którzy wraz ze swoimi opiekunami przyjeżdżali w sporych grupach. Z zaciekawieniem przyglądali się stoiskom oraz słuchali informacji przekazywanych przez starszych kolegów. Każda ze szkół przygotowała się profesjonalnie. Można było zobaczyć wiele ciekawych i nowych rzeczy oraz zapoznać się z ważnymi informacjami odnośnie szkół.

„Cieszy fakt, że jak co roku Giełda spotkała się z tak dużym zainteresowaniem uczniów Gimnazjów oraz ich wychowawców – mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i uczniom naszych szkół, że tak solidnie i profesjonalnie podeszli do tematu prezentacji i promocji walorów edukacyjnych i wychowawczych swoich szkół. Jestem przekonany, że Giełda spełni pokładane w niej nadzieje, pozwalając gimnazjalistom dokonać dobrego i świadomego wyboru dalszej formy kształcenia, a nam pomoże zapewnić nabór do wszystkich planowanych oddziałów w roku szkolnym 2013/2014– dodaje starosta powiatu gorlickiego.

Mamy nadzieję, że dzięki takim formom prezentacji szkół gimnazjalistom będzie o wiele łatwiej dokonać wyboru szkoły średniej.

„ Od czterech lat powiat gorlicki organizuje taką giełdę zawodów. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat gorlicki prezentują swój dorobek, swoją ofertę kształcenia dla gimnazjalistów. – mówi  naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego, Tadeusz Mikruta. – Tak kolokwialnie zostało to nazwane „ kuszeniem gimnazjalisty”, ale taki mamy czas, że każda szkoła musi dbać o swój marketing i o to, żeby ten wizerunek był jak najlepszy. W giełdzie uczestniczyło ok. 1300 absolwentów gimnazjum, czyli uczniów klas trzecich, którzy w tym roku szkolnym kończą naukę i poszukują swojej dalszej drogi kształcenia. Myślę, że ta Giełda pozwoli tym niezdecydowanym dobrze wybrać lub tym już zdecydowanym potwierdzić wybraną dalszą ścieżkę kształcenia.” – dodaje Tadeusz Mikruta.

fot. Dorota Smaluch/Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy