Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Języki obce ponownie zawładnęły bobowskim ZSZ

Autor: Damian Nowak
Już po raz trzeci sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej została wypełniona tłumami z okazji Dnia Języków. Piosenki, tańce, kabarety oraz konkursy zawładnęły sceną.

Wczorajszy Dzień Języków rozpoczął się od występów wokalnych. Uczennice pierwszej i drugiej kasy zaprezentowały się w piosenkach niemieckojęzycznych i angielskojęzycznych. Po części wokalnej nadszedł czas na tradycyjny konkurs oraz występ kabaretu.

Ostatnią częścią wydarzenia były pokazy taneczne. W tej kategorii frekwencja przewyższyła wszystkie poprzednie kategorie. Wystąpili w niej uczniowie i uczennice ze wszystkich grup wiekowych. Po części artystycznej dyrektor placówki, pani Barbara Wołkowicz wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki najlepszym uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu.

Dzień Języków, poza dobrą zabawą, miał także pokazać to, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Udowodnić to miał przede wszystkim kabaret zaprezentowany przez szkolne kółko teatralne prowadzone przez panią Marię Matusik.

Impreza, jak co roku była zorganizowana przez nauczycieli uczących języków obcych. Uczniowie biorący udział w Dniu Języków poprzez dobrą zabawę i ciekawe konkursy chcieli pokazać zgromadzonym, że ucząc się języków obcych można też dobrze się bawić.

Myślę ,że dzień języków w naszej szkole był naprawdę fajny. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas słuchając piosenek, oglądając występy taneczne, kabaret. Nie zabrakło również pysznych przekąsek – komentuje Adrianna, jedna z uczennic ZSZ Bobowa.

Cieszy mnie fakt, że uczniowie tak licznie biorą udział i mają tak ciekawe pomysły na zorganizowanie tego wydarzenia. – mówi Barbara Wołkowicz, dyrektor ZSZ Bobowa. Konkursy i piosenki w doskonały sposób odzwierciedliły tradycję różnych krajów.

fot. Michał Niemaszyk

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy