Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Książka bawi, uczy ludzi, książką nigdy się nie znudzisz.”

Autor: Dorota Pietrzak
Jakiś czas temu w Samorządowym Przedszkolu w Bobowej po raz pierwszy w jego historii został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Pisarza, poświęcony Julianowi Tuwimowi.

Świętując ten dzień skupiliśmy się na wybitnym polskim poecie – Julianie Tuwimie – mówi Bożena Płazińska dyrektorka przedszkola w Bobowej. Ponieważ w tym roku przypada 60 rocznica jego śmierci, a także stulecie jego poetyckiego debiutu – rok 2013 – jest rokiem Juliana Tuwima. Obie te rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków. Jak autor uczy poczucia humoru? W jaki sposób ukazuje ponadczasowy optymizm codziennego życia? Mogliśmy sobie przypomnieć słuchając humorystycznych utworów recytowanych przez dzieci z bobowskiego przedszkola – dodaje dyrektorka.

Dzieciaki wspaniale prezentowały utwory, a wśród nich “Abecadło”, “Lokomotywa”, “Okulary”, “Zosia-Samosia”, “Bambo” czy “Idzie Grześ”. To tylko niektóre dzieła z całego przygotowanego repertuaru. Publiczność była zachwycona. Gościnnie z utworem “Wszyscy dla wszystkich”, wystąpił także absolwent bobowskiego przedszkola.

Warte podkreślenia były imponujące stroje Murzynka Bambo oraz Pana Hilarego, pewność w recytacji Zosi-Samosi czy zadumanie Dyzia Marzyciela. Cała czwórka zyskała ogromną sympatię publiczności.

W dniu nie zabrakło rodziców oraz przyjaciół przedszkola, m.in. bobowska poetka i koronczarka – Józefa Myśliwiec,  która opowiadała humorystyczne wiersze, Barbara Kowalska – kronikarka Bobowej która przedstawiła kolekcję mini książeczek a także przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu w Radzie Miejskiej w Bobowej – Tomasz Tarasek.

Słowa „Niech to historia przekaże stuleciom, że Julian Tuwim – ludziom, nie tylko dzieciom.” są świetną puentą Międzynarodowego Dnia Pisarza.

Źródło: www.bobowa.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy