Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Książka bawi, uczy ludzi, książką nigdy się nie znudzisz.”

Autor: Anita Niemasik
Jakiś czas temu w Samorządowym Przedszkolu w Bobowej po raz pierwszy w jego historii został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Pisarza, poświęcony Julianowi Tuwimowi.

Świętując ten dzień skupiliśmy się na wybitnym polskim poecie – Julianie Tuwimie – mówi Bożena Płazińska dyrektorka przedszkola w Bobowej. Ponieważ w tym roku przypada 60 rocznica jego śmierci, a także stulecie jego poetyckiego debiutu – rok 2013 – jest rokiem Juliana Tuwima. Obie te rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków. Jak autor uczy poczucia humoru? W jaki sposób ukazuje ponadczasowy optymizm codziennego życia? Mogliśmy sobie przypomnieć słuchając humorystycznych utworów recytowanych przez dzieci z bobowskiego przedszkola – dodaje dyrektorka.

Dzieciaki wspaniale prezentowały utwory, a wśród nich „Abecadło”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Zosia-Samosia”, „Bambo” czy „Idzie Grześ”. To tylko niektóre dzieła z całego przygotowanego repertuaru. Publiczność była zachwycona. Gościnnie z utworem „Wszyscy dla wszystkich”, wystąpił także absolwent bobowskiego przedszkola.

Warte podkreślenia były imponujące stroje Murzynka Bambo oraz Pana Hilarego, pewność w recytacji Zosi-Samosi czy zadumanie Dyzia Marzyciela. Cała czwórka zyskała ogromną sympatię publiczności.

W dniu nie zabrakło rodziców oraz przyjaciół przedszkola, m.in. bobowska poetka i koronczarka – Józefa Myśliwiec,  która opowiadała humorystyczne wiersze, Barbara Kowalska – kronikarka Bobowej która przedstawiła kolekcję mini książeczek a także przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu w Radzie Miejskiej w Bobowej – Tomasz Tarasek.

Słowa „Niech to historia przekaże stuleciom, że Julian Tuwim – ludziom, nie tylko dzieciom.” są świetną puentą Międzynarodowego Dnia Pisarza.

Źródło: www.bobowa.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy