Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmarł Honorowy Obywatel Bobowej

Autor: Damian Nowak
W dniu dzisiejszym zmarł w wieku 93 lat ks. prałat Józef Gąsiorowski urodzony w 1920 roku w Stróżnej, Honorowy Obywatel Bobowej. W latach 1971-1995 był proboszczem parafii Niegowić a później również wieloletnim dziekanem dekanatu Niegowić.

Ks.  Prałat Józef Gąsiorowski urodził się w 1920 r. w Stróżnej. Po ukończeniu gimnazjum w Wadowicach wstąpił w 1945 roku do Seminarium Duchownego w Krakowie. Studiował także na wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 1950 r. W latach 1971-1995 był proboszczem w Niegowici, gdzie mieszkał również jako emeryt-rezydent.

Siedem lat temu czyli w 2006 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bobowej uzasadniony słowami: „W uznaniu zasług dla wkładu pracy w wymiarze materialnym i niematerialnym na rzecz społeczności Gminy Bobowa, za godną naśladowania serdeczną więź z rodzinną miejscowością, za pomoc w budowie i wyposażeniu Świątyni w Stróżnej, za życzliwość, skromność i serdeczność w codziennym życiu, a także okazywane wsparcie duchowe społeczności naszej gminy”.

Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza w dniu 23 marca o godz. 16.00 w kościele parafialnym Niegowici. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział delegacja z Gminy Bobowa na czele z Burmistrzem Wacławem Ligęza.

Źródło: UM
Fot: www.parafia.niegowic.pl/

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy