Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Cały powiat debatował na sesji ekologicznej w Bobowej

Autor: Dorota Smaluch
Zaśmiecanie świata to teraz jeden z najważniejszych tematów, o których teraz słychać nie tylko mediach ale również na ulicy. O tym jak mamy dbać o czystość naszych pięknych krajobrazów górskich czy leśnych opowiadali wczoraj najmłodsi jak również uczniowie ZSO Bobowa.

XI Powiatowa Sesja Ekologiczna o temacie: „Wpływ działalności człowieka na stan środowiska” odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących pod czujnym okiem jej organizatorki Grażyny Kurzawy. Głównym zagadnieniem tegorocznych obrad były odpady i ich segregacja. Każdy z gości obecnych na sesji przedstawił krótką charakterystykę podejmowanych przez gminę działań dotyczących gospodarki odpadów. Dodatkowo odbył się  V konkurs Wiedzy o Ekologii.

Idąc z duchem czasu, z postępem, konkurs ekologiczny odbył się w wersji elektronicznej. Pytania opracowane zostały przez niezależna komisję, tj. nauczycieli pracujących w gimnazjach. Tego typu sesje są tradycją i mam nadzieję że będą kontynuowane. Problemy ekologii i ochrony środowiska stały się dla mnie drugim życiem, towarzyszą mi odkąd przyszłam do tej szkoły jako uczeń. Staram się to kontynuować i łączyć z  moją pracą zawodową. ” – wypowiada się specjalnie dla naszego portalu Grażyna Kurzawa będąca prezesem Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, metodykiem oraz nauczyciel biologii jednocześnie.

Środowy dzień był bardzo ważny dla uczniów ZSO Bobowa, delegacji wszystkich szkół średnich z terenu powiatu oraz klasy miejscowego gimnazjum. Sesję wykorzystano również do rozwiązania konkursu plastycznego. Goście z zaproszonych szkół przywieźli ze sobą plakaty promujące segregowanie odpadów. Komisja była tak zachwycona trzema pracami, że wszystkie trzy otrzymały I miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu. Podczas sesji nie zabrakło także przedstawicieli samorządów gorlickich: Maria Puścizna-Syc, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, Tadeusza Mikrut, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach, przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Pawła Górskiego oraz Barbary Falisz, inspektora ds. rolnictwa i leśnictwa UM w Bobowej.

Konkurs wiedzy ekologicznej wygrała uczennica gospodarzy czyli ZSO w Bobowej Justyna Mierzwa, której gratulujemy pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajęła uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu Weronika Dranka, natomiast trzecie miejsce Gabriel Jabłoński, również uczeń ZSO Bobowa oraz ex aequo Tabiś Rafał z ZSZ w Bobowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy