Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oczekiwany przez wszystkich Gość

Autor: Mateusz Książkiewicz
Sztuka "Gość Oczekiwany" wystawiona przez aktorów z Amatorskiego Zespołu Teatralnego w Szalowej, wzbudziła spore wzruszenie u widzów zebranych w niedzielny wieczór na sali Koronki w Bobowej.

“Widownia może nieliczna ale bardzo piękna dla grających” – tak podsuwał Stanisław Gawlik jeden z reżyserów przedstawienia. Na sali bowiem pozostało wiele pustych miejsc, miejmy nadzieje że następnym razem liczba widzów będzie większa. Wśród gości zgromadzonych na sali byli m.in. ks. prałat Stanisław Chrzan, ks. Tomasz Gołąbek a także radni oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Drugim reżyserem a jednocześnie “motorem” spektaklu był ksiądz Piotr Barczyk, katecheta w Szalowej, który stał się jednym z lokalnych społeczników.

– Kościół dzisiaj musi szukać wszelkich sposobów dotarcia do drugiego człowieka przez różne inicjatywy, a teatr również jest taką drogą żeby pokazać tym osobom Boga – mówi ks. Piotr Barczyk. Dodatkowo taką sztuką możemy dotrzeć do ludzi, którzy niekoniecznie zapamiętają coś z kazania. Z  tego przedstawienia każdy powinien wyjść z myślą, że w dzisiejszym świecie, w którym nie brakuje wszelkiego bogactwa a z drugiej strony nędzy, trzeba umieć się dzielić niezależnie od tego czy jest nam w życiu lekko czy też ciężko.

O przesłaniu tej sztuki, tak napisała kiedyś sama jego autorka, Zofia Kossak-Szczucka: “Utwór ten jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się między Bogiem i ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną opływającą miarą. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści.”

Kilka słów opinii wyraziła także Jadwiga Bryndal dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa: – Z przyjemnością stwierdzam, że Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej mógłby nosić miano profesjonalnego, gdyż poziom jakim wykazali się aktorzy był bardzo wysoki. Myślę że nie tylko miło się oglądało to przedstawienie ale również większość odpowiednio zinterpretowała przesłanie jakie z niego wynikało.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy