Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Poważny wypadek w Biesnej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dziś około godziny 18:25 na łuku drogi wojewódzkiej numer 977 (Gorlice-Tarnów) w miejscowości Biesna doszło do poważnego wypadku samochodowego, w którym wzięły udział dwa pojazdy. Samochodami podróżowały 3 osoby, stan dwóch z nich jest ciężki.

Samochód osobowy marki peugeot jadąc w kierunku Gorlic wpadł w poślizg i uderzył bokiem jadącego z naprzeciwka forda. Siła uderzenia była tak duża, ze ford fiesta został prawie doszczętnie zmiażdżony a następnie znalazł się na skarpie nasypu drogi. Podróżujący fordem nie mogli samodzielnie opuścić pojazdu dlatego przybyła na miejsce straż pożarna musiała użyć narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanymi zajęli się natychmiast ratownicy medyczni.

Godna wspomnienia była postawa świadków którzy widząc wypadek wezwali pomoc a także sami próbowali jej udzielić. Według ich relacji widok zaraz po zdarzeniu był bardzo dramatyczny – z samochodów wydobywał się dym a w fordzie byli zakleszczeni ludzie. Na miejscu zdarzenia pracowały dwie karetki pogotowia, policja oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. W akcji ratunkowej brały udział także trzy zastępy straży pożarnej: OSP Łużna oraz JRG z Gorlic.

Ruch samochodów był wstrzymany całkowicie przez ponad 1,5h. Jak informuje rzecznik gorlickiej policji trwają policyjne czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę ze względu na trudne warunki na drodze. Temperatura co prawda wynosi 2-4 stopnie na plusie jednak przy drodze może tworzyć się lód.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy