Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sprawdzian szóstoklasisty. Czy uczniowie poradzili sobie z nim?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj o godzinie 9 uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w całej Polsce, rozwiązywali sprawdzian przygotowany przez CKE. O to czy test był trudny oraz jak przebiegały przygotowania do niego zapytaliśmy wychowanków z Zespołu Szkół w Siedliskach.

Do ogólnopolskiego sprawdzianu wiedzy ze szkoły podstawowej przystąpiło w Siedliskach 12 uczniów. Jest to dla nich pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Nie ma on co prawda wpływu na ukończenie szkoły a w konsekwencji dostania się lub nie do gimnazjum jednak jest on obowiązkowy. Rozwiązywanie 26 zadań (20 zamkniętych i 6 otwartych) szóstoklasiści rozpoczęli równo o godzinie 9.02 i mięli na to 60 minut. Wg opinii samych podopiecznych jak również ich nauczycieli jest to niejednokrotnie wyścig z czasem.

Wychowankowie ostatniej klasy szkoły podstawowej w Siedliskach zgodnie twierdzą, że byli dobrze przygotowani do sprawdzianu a same zadania proste.

Co miesiąc a nawet częściej rozwiązywaliśmy przykładowe arkusze aby oswoić się z zadaniami oraz formą egzaminu – mówi jedna z uczennic. Podczas próbnych testów wnętrz-szkolnych często brakowało czasu a dzisiaj zdążyłam wszystko napisać.

Oprócz tego, ze próbne sprawdziany uczą dzieci jak efektywnie rozplanować sobie rozwiązywanie zadań w czasie, to dodatkowo oswajają uczniów ze stresem.

Tegoroczny test dotyczył w większości kultury słowa. Wśród zadań, które zapamiętali uczniowie jako trudniejsze było zad. 24 dotyczące obliczenia ilości rocznych opadów deszczu. W ostatnim zadaniu uczniowie mieli natomiast napisać list, w którym zachęcą swoją koleżankę bądź kolegę do przeczytania ciekawej książki.

Wyniki sprawdzianu będą znane 22 czerwca 2013 roku. Za wszystkich trzymamy kciuki! Arkusz z którym zmierzyli się uczniowie naszej gminy można pobrać TUTAJ.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy