Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szansa dla bezrobotnych i poszukujacych pierwszej pracy

Autor: Łukasz Augustyn
Praca, w dzisiejszych czasach, jest marzeniem wielu bezrobotnych. Bywa, że niekiedy od wielu lat, nie możemy jej znaleźć. Powodów jest wiele: braku miejsc na rynku pracy w naszej okolicy, nieodpowiednie wykształcenie, niemożność wyjazdu za granicę czy przyczyny zdrowotne lub wiekowe.

Wczoraj, 8 kwietnia, w Gorlickim Centrum Kultury, po raz dziesiąty zorganizowane zostały Targi Pracy. Jest to przedsięwzięcie mające na celu stworzenie okazji do spotkania osób niezatrudnionych lub długo bezrobotnych z firmami poszukującymi nowych pracowników. Głównym koordynatorem tej akcji było OHP – Ochotnicze Hufce Pracy przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gorlicach.

Na spotkanie przybyło kilkunastu pracodawców, którzy przedstawili aktualne oferty zawodowe dla szerokiej grupy zainteresowanych w różnym przedziale wiekowym. Począwszy od uczniów szkół zawodowych, technicznych czy uzupełniających, poprzez osoby starsze, skończywszy na niepełnosprawnych, dla których również przygotowano wiele propozycji pracy. Najczęstszymi oferowanymi stanowiskami były: sprzedawca, magazynier, menager, przedstawiciel handlowy, jak również oferty przystąpienia do czynnej służby wojskowej zawodowej lub studia oraz studium uzupełniające wiedzę i niezbędne kompetencje.

„Wy tym roku organizujemy Targi Pracy już po raz dziesiąty i, jak co roku, przyszło około pięciuset osób  – komentuje organizator  Małgorzata Gawlik. – Na nasze targi zapraszamy firmy nie tylko z powiatu gorlickiego, ale również sąsiednich powiatów oraz województw. Widzimy, że coraz częściej przybywają firmy, które nie tylko reklamują się, ale również przedstawiają wiele ciekawych ofert pracy, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że podczas organizowanych targów pracę „od ręki” znajduje 30 % przybyłych.”

Targi adresowane są głównie do osób bezrobotnych poszukujących pracy oraz do uczniów klas kończących edukację w szkołach zawodowych, ogólnokształcących czy technikach. Celem takich spotkań jest przede wszystkim pomoc w znalezieniu zatrudnienia. I jak widać zapotrzebowanie na takiego typu przedsięwzięcia jest coraz większe. W ten sposób wiele osób może dowiedzieć się coś więcej o firmach i o wymaganiach jakie stawiają one przed swoimi przyszłymi pracownikami, a co najważniejsze, może znaleźć wymarzoną pracę.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy