Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

40 lat po maturze !

Autor: Damian Nowak
Dokładnie 40 lat temu 50 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Bobowej zdawało egzamin dojrzałości.  Maturzyści z 1973 roku spotkali się z okazji tej rocznicy, by powspominać  szkolne czasy  i jak za dawnych lat zasiąść w  ławce.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. Prałata Stanisława Chrzana, następnie absolwenci  tą samą trasą jak w 1973 udali się do swojej szkoły.

Tu została sprawdzona  obecność i rozpoczęła się lekcja, którą prowadzili Krystyna Wiatr i Zbigniew Kita – nauczyciele bobowskiego liceum.  Koledzy wspominali z uśmiechem, jak w czasach głębokiego PRL-u uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych i akademiach ku czci bohaterów socjalizmu.

Po spotkaniu w szkole  jubilaci udali się na cmentarz, gdzie modlitwą uczcili zmarłych nauczycieli i kolegów.  Spacer po bobowskim rynku  był okazją do snucia wspomnień i anegdot ze szkolnych lat.

„Bardzo cieszymy się z tego spotkania. Tak miło widzieć przyjaciół– mówią  Krystyna Ziobrowska i Adam Urbanek. Przyjechała spora grupa , bo 28 osób z listy 50 uczniów. Liczymy , że na następne spotkanie przyjadą wszyscy.” „Było cudownie, szkoda ,że co piękne tak szybko się kończy” – napisała w mailu Krystyna Wójcik .

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy