Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Kocham Cię mamo” w ZS nr 1 w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki" przygotowana przez pierwszoklasistów wraz ze swoimi opiekunkami - Małgorzatą Janus oraz Dorotą Fryczek.

Okolicznościowa akademia odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr1, oprócz mam uczniów udział w niej wzięła również zastępca dyrektora Danuta Tarasek. Pierwszaki zaprezentowały wiersze oraz piosenki dotyczące matczynej miłości i cierpliwości.

Dzieci szybko opanowały scenariusz, który razem z koleżanką przygotowałyśmy – mówi Małgorzata Janus, wychowawczyni jednej z klas pierwszych. Chciałyśmy aby akademia miała w sobie elementy wesołe oraz uroczyste. Myślę, że się to udało. Konkurs polegający na odnalezieniu przez mamy namalowanego portretu swojego dziecka okazał się ciekawą atrakcją. Pierwszaki próbowały na portretach zawrzeć jakieś znaki szczególne ale mimo to rywalizacja do łatwych nie należała – dodaje nauczycielka.

Mamy czasami podchodziły do zadania sprytem – odczytując z tyłu prac imię i nazwisko dziecka jednak nie brakowało Pań, które bezbłędnie odnalazły swoje pociechy.

Bardzo jestem dumna z naszych pierwszaków, jak to małe dzieci mylą się czasami ale liczy się szczerość tych życzeń – komentuje Maria Cieśla, mama jednej z uczennic. Małym zaskoczeniem był dla nas konkurs, jednak większości mam udało się rozpoznać swoje dzieci na pracach plastycznych.

Na zakończenie uczniowie odśpiewali solenizantkom głośne “Sto lat” oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki. Następnie wszyscy udali się do sal lekcyjnych, gdzie czekał poczęstunek.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy