Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzi artyści odbierali prestiżowe nagrody w Krakowie

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dwa dni temu odbyło się rozdanie nagród w wojewódzkim konkursie "Skarby Małopolski". Gimnazjum w Brzanie zajęło zaszczytne pierwsze miejsce lecz uczniowie z ZS nr 1 w Bobowej zakwalifikowali się tylko jedno miejsce niżej.

Podsumowanie konkursu połączone z wernisażem nadesłanych prac odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. „Skarby Małopolski” to prestiżowy konkurs organizowany już od 10 lat przez Małopolski Instytut Kultury, biorą w nim udział szkoły gimnazjalne oraz średnie. Tematem tegorocznej dziesiątej edycji była gra. Rywalizacja charakteryzuje się metodą projektu – uczniowie tworzą prace plastyczne a nauczyciele i animatorzy kultury piszą scenariusze zajęć, warsztatów. W tym roku nadesłano 46 prac, w tym 32 gry.

Prace stworzone przez młodzież naszej gminy dotyczyły głównie twórczości wybitnego muzyka Zbigniewa Preisnera oraz tradycji koronczarstwa. Warto przypomnieć, że szkoły gminy Bobowa od dawna biorą udział w kolejnych edycjach konkursu „Skarby Małopolski” uzyskując nie tylko wysokie lokaty ale przede wszystkim wysokie uznanie jurorów.

Gratulacje uczestnikom składał w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego –  Jacek Krupa, członek zarządu województwa małopolskiego.

 Inspiracja artystyczna zdobyta w tym wieku przez młodzież zostaje na całe życie, a tego nie da się przecenić, w tych ludziach to zostanie – mówi z satysfakcją Jacek Krupa, członek zarządu województwa małopolskiego.  Jako urząd popieramy to bardzo gorąco. Wysokie lokaty dwóch szkół z terenu Gminy Bobowa było dla nas bardzo radosną niespodzianką. Region wschodniej Małopolski ma swoją dość specyficzną kulturę oraz dynamiczne podejście do kreowania różnych rzeczy.

Nagrody przyznawano w wielu kategoriach, dlatego wymienimy tylko te najważniejsze:

Nagrody dla szkół za całokształt prac

Nagrody indywidualne

Nagrodzone projekty X Konkursu plastyczno-edukacyjnego„Skarby Małopolski”

Nagrodzone gry X Konkursu plastyczno-edukacyjnego „Skarby Małopolski”

Oprócz wręczenia nagród w Bibliotece Wojewódzkiej uczniowie z Brzanej oraz Bobowej odwiedzili siedzibę TVN, w której mogli zobaczyć studia nagraniowe do serialu: „Julia” oraz „Szpital”, a także znanego programu talk-show „Rozmowy w Toku”. Następnie młodzież odwiedziła „Ogrody Sztuki” a także kino. Wyjazd młodzieży gminy Bobowa był możliwy dzięki finansowego wsparciu Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół.

fot. Mateusz Książkiewicz / Łukasz Augustyn

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy