Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Emocjonujące zawody drużyn OSP w piłce nożnej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Przedwczoraj (tj. 23.06) na stadionie w Stróżnej odbył się Gminny Turniej w piłce nożnej drużyn OSP o puchar burmistrza Bobowej. Udział w zorganizowanych przez Gminny Zarząd OSP RP oraz jednostkę OSP Stróżna rozgrywkach wzięły wszystkie drużyny z terenu gminy.

Popołudniowy turniej przyciągnął nie tylko strażaków ale również całe rodziny, które chętnie kibicowały swoim faworytom. Na stadionie nie zabrakło także włodarzy gminy: burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Siedlarza, komendanta gminnego OSP Włodzimierza Muchy, radnej Barbary Baran a zarazem sołtys wsi Stróżna, radnych Stanisława Tabisia, Jana Jurusia oraz Tomasza Taraska który jednocześnie był jednym z organizatorów turnieju jako prezes Gminnego Zarządu OSP w Bobowej.

To bardzo ważne aby strażacy poprzez tego typu turnieje sprawdzali swoją wytrzymałość oraz ćwiczyli kondycje – komentuje Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Poza tym jest to integracja, a także dodatkowa atrakcja dla mieszkańców, którzy mogą obserwować te emocjonujące zawody. Dzisiaj jesteśmy w Stróżnej na stadionie wybudowanym z użyciem środków unijnych, cieszę się że z takich obiektów możemy korzystać w każdej już miejscowości. Uważam że moja obecność jest tutaj obowiązkiem i przyjemnością, w końcu sam też jestem druhem i jak tylko wyleczę kontuzję mam nadzieje, że osobiście wezmę udział w rozgrywkach. Jest to także dobra okazja do kontaktu z mieszkańcami, by z nimi porozmawiać.

Drużyny liczące 5 osobowe składy podzielono na dwie grupy. Najlepsze dwie z każdej grupy rozegrały mecz na krzyż w półfinale a następnie odbyły się mecze finałowe. Ze względu na to, że dwie drużyny w drugiej grupie Stróżna i Brzana osiągnęły taką samą ilość punktów i bramek zdecydowano się na rozstrzygnięcia miejsca w grupie poprzez rzuty karne. Ostatecznie wygrała OSP Stróżna.

W finale zagrały ze sobą drużyny: Wilczyska przeciwko Jankowej (mecz o 1-2 miejsce) oraz Brzana ze Stróżną (mecz o 3-4 miejsce).

Wyniki końcowe turnieju:
I miejsce – OSP Wilczyska
II miejsce – OSP Jankowa
III miejsce – OSP Stróżna
pozostałe drużyny: OSP Brzana (IV), OSP Bobowa (V), OSP Siedliska(VI) oraz OSP Sędziszowa(VII). Jednostki z podium otrzymały okolicznościowe puchary, pozostali natomiast symboliczne dyplomy za udział w rozgrywkach.

– Chciałbym podziękować strażakom z OSP Stróżna, którzy podjęli się organizacji turnieju – mówi Tomasz Tarasek, prezes Gminnego Zarządu OSP RP. Z rozgrywkami będziemy co roku w innych miejscowościach, aby każda OSP mogła się wykazać. Dawniej turniej w był w porze zimowej i odbywał się na hali sportowej teraz kiedy przy każdej szkole mamy odpowiednie zaplecze możemy z niego korzystać. Słowa podziękowań kieruje również wobec burmistrza, który ufundował puchary, gości przybyłych dzisiaj na stadion oraz wszystkich jednostek. Myślę że miło i przyjemnie spędziliśmy popołudnie.

O to by zawodnicy mieli siłę zadbał Andrzej Semla, który przygotował zaplecze gastronomiczne turnieju. Natomiast nad poprawnym przebiegiem wszystkich spotkań czuwali sędziowie: Jacek Tarasek oraz Andrzej Sagan.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy