Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa przyciąga dziecięce kolonie

Autor: Paulina Wilczyńska
W dniach od 1 do 14 lipca w Internacie przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej trwał pierwszy turnus kolonii letniej dla dzieci i młodzieży z Województwa Małopolskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Opiekę nad liczną grupą kolonistów (79 osób) z powiatu dąbrowskiego w wieku od 7 do 16 lat sprawowała wykwalifikowana kadra wychowawców wraz z pielęgniarką.

W trzecim dniu kolonii, dzieci odbyły autokarową wycieczkę do Krynicy-Zdrój, podczas której zdobyły pieszo Górę Parkową. Korzystały także ze zjeżdżalni rynnowej oraz zwiedziły Starą Pijalnię Wód Zdrojowych. Wielkim wyróżnieniem dla kolonistów było spotkanie na ulicach Krynicy tegorocznej Miss Polski, która rozmawiała z dziećmi, a nagrany program wyemitowany zostanie w Telewizji Kraków.

Podczas trwania turnusu zorganizowano również dwa całodzienne wyjazdy do gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na odkryty basen oraz wycieczkę do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, gdzie dzieci zachwycały się skałkami znajdującymi się w rezerwacie przyrody.

Koloniści zwiedzili wszystkie zabytki gminy Bobowa, a w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zapoznali się z historią i sposobem wykonywania koronek klockowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe na miejscowym Orliku. Na zakończenie turnusu dzieci odwiedziły gospodarstwo pasieczne Sądecki Bartnik oraz Ośrodek Hipoterapii w Stróżach, gdzie atrakcją była przejażdżka konna.

„Dbaliśmy o to, aby każde dziecko wypoczywało w przyjaznej, miłej atmosferze oraz czuło się u nas bezpiecznie. Dzieci miały przygotowane bardzo dobre wyżywanie a najwięcej radości sprawiały im słodkie podwieczorki, na które z niecierpliwością czekały. Na szczęście dopisała nam podczas całego turnusu pogoda. Dzieci wyjechały zadowolone i pełne wrażeń, a następnym kolonistom życzymy takiej samej pogody jak i bezpiecznego pobytu.” – mówi kierownik kolonii Cecylia Ligęza.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy