Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Głodni w Dębowcu

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już po raz XXVI zorganizowane zostało Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Przez 6 dni młodzież z radością i w takt muzyki wychwalała Pana.  

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Wiaryg(ł)odni”. Od 8 do 13 lipca Dębowiec gościł na placu sanktuaryjnym ponad 2500 ludzi  młodych ciałem i duchem, którzy przyjechali uwielbiać Jezusa. Księża, siostry zakonne oraz ludzie świeccy organizują w swoich parafiach grupy, z którymi przyjeżdżają modlić się i oddawać pokłon Bogu. Nie zabrakło także młodzieży z Gminy Łużna i Bobowa, która od kilku lat w drugim tygodniu wakacji jedzie do Dębowca aby pogłębiać swoją wiarę. Ksiądz katecheta Łukasz Kulig z Łużnej zorganizował grupę, która liczyła 27 osób, natomiast Bobowa przyłączyła się do grupy z Grybowa ponieważ było ich zaledwie 6 osób.

“Była niesamowita atmosfera, dużo młodych ludzi, księży którzy bawią się wraz z młodzieżą, modlitwa połączona wraz z zabawami nowe znajomości,  jednym słowem było super.”– mówi jeden uczestnik z Bobowej.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem kleryckiego zespołu Genezareth z WSD Tarnów. Wieczorem po apelu wszyscy wierni rozjechali się na noclegi. Każdy z 6 dni zebrani rozpoczynali modlitwą brewiarzową, następnie w planie było wspólne śniadanie i wysłuchanie gości wygłaszających konferencje o swojej wierze. Drugi dzień dla uczestników jest dniem szczególnym, ponieważ odbywa się wtedy nabożeństwo pojednania. Wielu ludzi przyjeżdża do Dębowca właśnie ze względu na tę wspaniałą spowiedź.  Każdego dnia można było także uczestniczyć w Mszy Świętej.

“Tegoroczne spotkanie nosiło hasło “Wiaryg(ł)odni”. Do Dębowca przybyło ponad 2600 osób – z Polski, z Czech, Słowacji. Gościmy także dużą liczbę kapłanów i sióstr zakonnych.Wtorek był takim dniem, w którym młodzi ludzie mogli pojednać się z Bogiem. Prawie 100 kapłanów spowiadało przez 3 godziny. Wielka radość na Eucharystii wieczornej, kiedy mogli doświadczyć spotkania z Panem Jezusem w Komunii Św.” – mówi organizator, ks. Piotr Szweda.

Spotkanie młodych w Dębowcu słynie także z dużej ilości muzyki i zapraszanych co roku osób świeckich oraz księży. XXVI edycję uświetnili: Dobromir „MAK” Makowski, ks. Matej Trizuliak MS, Ireneusz Krosny, ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik, Anna Golędzinowska, Bethel, Porozumienie, bp Wiesław Lechowicz, Grzegorz Wacław „Dziki”, Mate.O , ks. Michał Olszewski SCJ, Beata i Marcin Mądrzy, Tomasz Zubielewicz.

Warto wspomnieć także o gościach, których zaprosiliśmy. Są oni jak najbardziej wiarygodni i wiary głodni. Gościliśmy p. Dobromira Makowskiego, nawróconego narkomana, a także trzech więźniów, którzy dali świadectwo swej przemiany oraz Annę Golędzinowską, nawróconą modelkę. Księża dostarczają także informacji o zagrożeniach czyhających na każdym kroku na młodych ludzi, czego warto unikać i w jakie relacje nie wchodzić. Początek wakacji to dobry czas dla każdego młodego człowieka, który tutaj przyjeżdża, a z roku na rok liczba obecnych jeśli nie wzrasta to utrzymuje się na tym samym poziomie. Cieszymy się, że dzięki Bożej Opatrzności to dzieło tak pięknie się rozwija i miejmy nadzieję rozwijać się będzie” – dodaje ks. Piotr Szweda.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy