Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Krzysztof Zbijowski i Kwartet Dafo

Autor: Łukasz Augustyn

muzemkg

KRZYSZTOF ZBIJOWSKI I KWARTET DAFO / KONCERT

Koncert w ramach Festiwalu "Emanacje"

22  września 2013 roku (niedziela), godz. 18:00

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy "Kasztel w Szymbarku"

Dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego - Adam Balas

Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - Zdzisław Tohl serdecznie zapraszają na koncert w ramach Festiwalu "Emanacje" Krzysztof Zbijowski i Kwartet DAFO 22 września 2013 roku (niedziela), godz. 18.00 Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy "Kasztel w Szymbarku" Krzysztof Zbijowski - klarnet Kwartet DAFO: Justyna Duda - I skrzypce Danuta Augustyn - II skrzypce Aneta Dumanowska - altówka Anna Armatys - wiolonczela Repertuar: Krzysztof Penderecki | Prélude na klarnet solo in B Giuseppe Verdi | Kwartet smyczkowy E - moll Krzysztof Penderecki | Kwartet smyczkowy no. 3 Krzysztof Penderecki | Kwartet na klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę KRZYSZTOF ZBIJOWSKI - klarnecista i kameralista, ur. w 1965 w Wodzisławiu Śląskim. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie klarnetu Henryka Kierskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem Guy Deplusa, wykładowcy Le Conservatoire de Paris. W 1983 został laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, w 1984 otrzymał również I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Koszalinie. Krzysztof Zbijowski jako solista i kameralista brał udział w wielu koncertach i festiwalach muzycznych w kraju oraz za granicą, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Międzynarodowym Festiwalu "Musica Polonica Nova" we Wrocławiu, koncertach z cyklu "Nonstrom prezentuje" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Aberdeen International Youth Festival, festiwalu zorganizowanym z okazji obchodów 150-lecia Australii Południowej w Adelaide, Dniach Muzyki Ukraińskiej w Warszawie, Festiwalu "Musique et Amitié" w Biel w Szwajcarii, Schleswig-Holstein Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern w Schwerin w Niemczech. Jako solista koncertował z towarzyszeniem większości polskich orkiestr. W jego repertuarze znajdują się kompozycje m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Carla Marii von Webera, Gioacchino Rossiniego, Franza Danziego, Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, Louisa Spohra, Claude'a Debussy'ego, Richarda Straussa, Karola Kurpińskiego, Witolda Lutosławskiego, Edwarda Sielickiego, Krzysztofa Pendereckiego. KWARTET DAFO Justyna Duda, Danuta Augustyn, Aneta Dumanowska, Anna Armatys Pierwszy żeński kwartet smyczkowy w Polsce. Działa od 1993 roku. Dwukrotnie wyróżniony nagrodą Fryderyk za nagrania polskiej muzyki XX wieku, m.in. za kwartety smyczkowe: G. Bacewicz, T. Bairda, K. Pendereckiego, H. M. Góreckiego, K. Meyera i P. Szymańskiego. Od samego początku istnienia kwartet Dafo zafascynowany jest wykonawstwem muzyki współczesnej i wielokrotnie był za nią nagradzany. W repertuarze kwartetu są, poza muzyką współczesną, utwory kameralne różnych epok, również kwintety, sekstety, oktety oraz koncerty na kwartet i orkiestrę. Kwartet Dafo zbierał laury na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych.

muzemkg

KRZYSZTOF ZBIJOWSKI I KWARTET DAFO / KONCERT

Koncert w ramach Festiwalu „Emanacje”

22  września 2013 roku (niedziela), godz. 18:00

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

Dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego – Adam Balas

Dyrektor Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – Zdzisław Tohl

serdecznie zapraszają na

koncert w ramach Festiwalu „Emanacje”

Krzysztof Zbijowski i Kwartet DAFO

22 września 2013 roku (niedziela), godz. 18.00

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

Krzysztof Zbijowski – klarnet

Kwartet DAFO:

Justyna Duda – I skrzypce
Danuta Augustyn – II skrzypce
Aneta Dumanowska – altówka
Anna Armatys – wiolonczela

Repertuar:

Krzysztof Penderecki | Prélude na klarnet solo in B
Giuseppe Verdi | Kwartet smyczkowy E – moll
Krzysztof Penderecki | Kwartet smyczkowy no. 3
Krzysztof Penderecki | Kwartet na klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę

KRZYSZTOF ZBIJOWSKI – klarnecista i kameralista, ur. w 1965 w Wodzisławiu Śląskim. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie klarnetu Henryka Kierskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem Guy Deplusa, wykładowcy Le Conservatoire de Paris.
W 1983 został laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, w 1984 otrzymał również I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Koszalinie.
Krzysztof Zbijowski jako solista i kameralista brał udział w wielu koncertach i festiwalach muzycznych w kraju oraz za granicą, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Międzynarodowym Festiwalu „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, koncertach z cyklu „Nonstrom prezentuje” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Aberdeen International Youth Festival, festiwalu zorganizowanym z okazji obchodów 150-lecia Australii Południowej w Adelaide, Dniach Muzyki Ukraińskiej w Warszawie, Festiwalu „Musique et Amitié” w Biel w Szwajcarii, Schleswig-Holstein Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern w Schwerin w Niemczech.
Jako solista koncertował z towarzyszeniem większości polskich orkiestr. W jego repertuarze znajdują się kompozycje m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Carla Marii von Webera, Gioacchino Rossiniego, Franza Danziego, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Louisa Spohra, Claude’a Debussy’ego, Richarda Straussa, Karola Kurpińskiego, Witolda Lutosławskiego, Edwarda Sielickiego, Krzysztofa Pendereckiego.

KWARTET DAFO

Justyna Duda, Danuta Augustyn, Aneta Dumanowska, Anna Armatys

Pierwszy żeński kwartet smyczkowy w Polsce. Działa od 1993 roku. Dwukrotnie wyróżniony nagrodą Fryderyk za nagrania polskiej muzyki XX wieku, m.in. za kwartety smyczkowe: G. Bacewicz, T. Bairda, K. Pendereckiego, H. M. Góreckiego, K. Meyera i P. Szymańskiego. Od samego początku istnienia kwartet Dafo zafascynowany jest wykonawstwem muzyki współczesnej i wielokrotnie był za nią nagradzany. W repertuarze kwartetu są, poza muzyką współczesną, utwory kameralne różnych epok, również kwintety, sekstety, oktety oraz koncerty na kwartet i orkiestrę. Kwartet Dafo zbierał laury na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy