Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Aż 8 nietrzeźwych kierwców!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W czasie ostatniego weekendu (11-13 października b.r.) gorliccy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących. Dwóch mężczyzn kierowało samochodem, dwóch ciągnikiem rolniczym, jeden motorowerem, pozostali to rowerzyści.

Pierwszego zatrzymania gorliccy policjanci dokonali w piątek wieczorem na ul. Kopernika w Gorlicach kierującego rowerem. Okazało się, że kierujący mieszkaniec Gorlic znajduje się pod działaniem alkoholu. Podane urządzenie wykazało 2,16 promila alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia, w sobotę o godzinie 12.15 w Stróżnej policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego traktorzystę policjanci ujawnili 30 minut później w Szalowej. Mieszkaniec tej miejscowości kierował ciągnikiem mając w organizmie 0,46 promila alkoholu.

Tego samego dnia o godzinie 13.45 w Racławicach policjanci ujawnili nietrzeźwego kierującego Peugeot. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Chwilę później bo o godzinie 14.20 w Łużnej zatrzymano do kontroli rowerzystę. Mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 0,33 promila alkoholu.

W sobotę jeszcze o godzinie 22.00 na ul. Sienkiewicza w Gorlicach policjanci zatrzymali kolejnego rowerzystę znajdującego się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,34 promila.

W niedzielę nad ranem policjanci zatrzymali na ul. Stróżowskiej w Gorlicach kierującego samochodem BMW. Okazało się, że mieszkaniec Kąśnej Dolnej znajduje się pod działaniem alkoholu – 0,84 promila, a ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawca został zatrzymany.

Ostatnim przypadkiem była nietrzeźwa kierująca motorowerem, którą policjanci ujawnili o godzinie 7.00 w Libuszy. Okazało się, że mieszkanka Rożnowic ma w organizmie 0,46 promila alkoholu.

Wszyscy ujawnieni nietrzeźwi kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

źrodło: KPP w Gorlicach
fot. ilustracyjne (archiwum)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy