Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ponad pół wieku razem

Autor: Paulina Wilczyńska
Pierwszego października trzynaście par małżeńskich uczestniczyło w spotkaniu z okazji Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Bobowa, które rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej celebrowaną przez ks. dziekana Mariana Jedynaka.

Po udzielonym błogosławieństwie dla małżonków, dostojni jubilaci udali się na salę widowiskową w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa,  gdzie Burmistrz Wacław Ligęza udekorował każdą z przybyłych par Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie,  przyznanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dzisiejszy dzień to wyjątkowe wydarzenie,  dlatego życzę wszystkim jubilatom aby na te dalsze lata Pan Bóg im błogosławił, wspierał swoją łaską i przede wszystkim udzielał zdrowia, żeby jak najdłużej trwali w tej miłości, jedności, pokoju i zgodzie. – mówi ks. Marian Jedynak.

Odznaczeni to:
1. Zofia i Józef Jezierscy
2. Genowefa i Edward Jurusiowie
3. Helena i Franciszek Kopkowie
4. Anna i Mieczysław Król
5. Danuta i Jan Librontowie
6. Władysława i Bolesław Ligęzowie
7. Maria i Stanisław Ligenzowscy
8. Krystyna i Stanisław Paterowie
9. Rozalia i Leopold Podobińscy
10. Izabela i Stanisław Ryznerowie
11. Krystyna i Feliks Zychowie
Na uroczystość nie mogli przybyć: Michalina i Stanisław Kozioł

Pary obchodząca Diamentowe Gody (60-lecie małżeństwa):
1. Anna i Jan Bulanda
2. Władysława i Józef Chramęgowie

Naszym jubilatom życzę przede wszystkim zdrowia bo dla nich w tym wieku jest to na pewno najważniejsze. Aby cieszyli się swoimi wnukami, rodziną, otoczeniem oraz czerpali radość z życia.– dodaje Wacław Ligęza, burmistrz Gminy Bobowa.

Jest to piękne przeżycie dla jubilatów jak i dla nas, ponieważ możemy podziwiać ich pożycie małżeńskie pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat a to powinien być dla nas wszystkich przykład. Jestem zaszczycony że mogę uczestniczyć w takim jubileuszu, wrażenia są niesamowite. Powinno cieszyć nas także to, że są ludzie jak i rodziny, które się tak szanują i tak kochają.  Jubilatom życzę pogody ducha i zdrowia przede wszystkim. – kończy Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

Muzyczną oprawę zapewnił zespół Astron, natomiast poczęstunek przygotował Zajazd Restauracja– Ostoja.

fot:  Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy