Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

O bezpieczeństwie z seniorami

Autor: Julia Ziomek
W ostatnim czasie w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ludzi starszych. Ciekawą dyskusję zorganizował Uniwersytet „Złotego Wieku” przy udziale Stowarzyszenia „Klub Gorliczan”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych, policji oraz referatu Ruchu Drogowego.

Na spotkaniu były omawiane kwestie aktualnego stanu bezpieczeństwa na gorlickich drogach ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa osób starszych. Policjanci przedstawili zmiany prawne dotyczące korzystania z elementów odblaskowych.

– Uatrakcyjnieniem debaty był film prezentujący wpływ odblasków na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym – mówi rzecznik gorlickiej policji. Zaprezentowano również uczestnikom spotkania sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych  oraz omówiono główne zagrożenia dla osób starszych na terenie powiatu gorlickiego, w tym w szczególności oszustwa i kradzieże dokonywane różnymi metodami.

Zebrani na sali Domu Polsko-Słowackiego wraz z  Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach, insp. Michałem Gawlikiem dyskutowali  o aktualnych problemach i zagrożeniach występujących w powiecie gorlickim. Uczestnicy chętnie wypytywali o kwestie związane ruchem drogowym. W podsumowaniu komendant zapewnił wszystkich o chęci współpracy w celu podniesienia bezpieczeństwa i ograniczenia przestępczości ze szczególną dbałością o osoby starsze.

Po zakończeniu każdy z uczestników otrzymał ulotki informacyjne oraz drobny upominek w postaci elementu odblaskowego.

Źródło i fot.: KPP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy