Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy w Bobowej powstanie szkoła muzyczna?

Autor: Damian Nowak
W ostatnim czasie Urząd Gminy Bobowa podjął starania aby utworzyć na terenie naszej gminy szkołę muzyczną, filię takowej bądź tzw. ognisko muzyczne. Wstępne badania przeprowadzone wśród rodziców i uczniów wykazały sporą aprobatę dla tej inicjatywy.

Z pomysłem utworzenia szkoły muzycznej Burmistrz Bobowej zwrócił się aż do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak się okazało po spełnieniu określonych warunków powstanie takowej jest jak najbardziej możliwe.

– W Bobowej jak i całej gminie mamy bardzo dużo zdolnej młodzieżymówi Burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza. Można to zaobserwować podczas różnego typu występów czy przedstawień. Szkoda aby ten ukryty talent nie został wykorzystany. Nie wszystkich rodziców stać na dowożenie dzieci lub też nie mają technicznych możliwości. Na tą okoliczność przeprowadziłem rozmowę z profesorem Wiktorem Jędrzejcem dyrektorem z MKiDN dotyczącą uwarunkowań powstania szkoły muzycznej w Bobowej. Aby sprawdzić czy rzeczywiście jest zainteresowanie wśród rodziców i dzieci przeprowadziliśmy ankietę. Jej wyniki przerosły nasze oczekiwana bo ponad 500 dzieci wyraziło chęć uczęszczania do takiej szkoły. Obecnie podejmujemy kolejne kroki by spełnić wszelkie wymogi, trwają intensywne działania oraz konsultacje. Najtrudniejszym może okazać się nabór kadry nauczycielskiej, która zechciałaby u nas w Bobowej uczyć. Zwłaszcza, że nauka gry na instrumencie jest edukacją indywidualną. Zrobimy wszystko aby taka szkoła lub jej filia powstała w naszym mieście – kończy burmistrz.

Jako proponowane miejsce do działalności szkoły muzycznej wymienia się Zespół Szkół nr 1 w Bobowej.

fot. archiwum

mIMG_6090

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy