Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wolontariat ma sens – mieszkaniec Siedlisk wyróżniony

Autor: Julia Ziomek
Równo tydzień temu, 14 listopada podczas Małopolskiej Gali Wolontariatu w Krakowie, pięciu wolontariuszy z Gorlic zostało wyróżnionych w wojewódzkim etapie konkursu „Barwy Wolontariatu”. Organizatorem gali było Stowarzyszenie SURSUM CORDA z Nowego Sącza oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

Konkurs “Barwy Wolontariatu” organizowany jest od ponad 13 lat, a w tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięło udział Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach prowadzone przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI. Celem było nagrodzenie wolontariuszy, którzy wykazali się zaangażowaniem w pomoc potrzebującym osobom. Podczas gali przedstawiono zazwyczaj anonimowe osoby, które nie licząc na rozgłos niosą pomoc innym.

Do nagrody zostali nominowani:

-Klaudia Dutka z ZSZ w Bieczu
-Renata Rogulska z ZSZ w Gorlicach
-Agnieszka Kiszka z LO im. Marcina Kromera w Gorlicach
-Sylwia Olszewska z ZSE w Gorlicach
– Patryk Korzeń z ZSZ w Gorlicach (mieszkaniec Siedlisk)

wszyscy za pomoc na oddziale geriatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach i udzielanie korepetycji. Otrzymali “DYPLOMY UZNANIA” zawierające “podziękowanie za ofiarność, wytrwałość i poświęcenie w służbie na rzecz innych ludzi i dobra wspólnego”.

Grzegorz Rybczyk, koordynator ds. wolontariatu jest bardzo zadowolony z osiągnięć swoich podopiecznych, co podkreśla słowami: “Miło jest patrzeć na naszych wolontariuszy ,którzy zostają wyczytywani przez organizatorów a potem odbierają z ich rąk dyplomy uznania i podziękowania.Tym bardziej , że znaleźli się w grupie zaledwie kilkudziesięciu wyróżnionych z całej Małopolski.”

Sami natomiast wolontariusze o swoim sukcesie mówią tak: “To wyróżnienie będzie mnie jeszcze bardziej motywowało do dalszej pracy w wolontariacie ” i “Gala Wolontariatu to bardzo fajny pomysł i duże wyróżnienie dla wolontariuszy, którzy przy publiczności zostają nagrodzeni za swoja pracę.”

Już niebawem zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z wyróżnionym Patrykiem Korzeń. Zachęcamy do śledzenia portalu.

fot. i źródło: Grzegorz Rybczyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy