Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

I Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Autor: Mateusz Książkiewicz
I Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej Miłość do Ojczyzny zapisana została w pieśniach. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś chcąc zachęcić dzieci i młodzież do poznawania pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej wyszła z inicjatywą zorganizowania Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Do współpracy włączyli się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach, Krakowski Oddział IPN, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Powiecie Gorlickim Tomasz Płatek oraz Gorlickie Centrum Kultury. Do 24 stycznia 2014 r. szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu gorlickiego oraz szkoły ponadgimnazjalne z powiatów gorlickiego i nowosądeckiego, a także z Miasta Nowy Sącz mogą zgłaszać udział swoich uczniów w I Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach i przewidziane są na czwartek 20 lutego 2014 r. Informacje o konkursie wraz z kartą zgłoszeń oraz nutami utworów z listy obowiązkowej zostały rozesłane mailem do wszystkich szkół. Dla uczestników konkursu przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, a nagrodą w kategorii solistów dla zdobywców I miejsca ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych jest wyjazd wraz z opiekunem na dwudniową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną w czerwcu 2014 r., a wcześniej występ w sali teatralnej GCK. Wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gorlickiego oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatów gorlickiego nowosądeckiego oraz Miasta Nowego Sącza zainteresowanych udziałem w I Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej zachęcamy do kontaktu ze swoimi nauczycielami historii. Szczegółowe informacje można też uzyskać w Biurze Poselskim Poseł Barbary Bartuś przy ulicy Świeykowskiego 3/3 w Gorlicach tel./fax. 18 352 01 13 lub 666 016 999 od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 16.00.  

I Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Miłość do Ojczyzny zapisana została w pieśniach. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś chcąc zachęcić dzieci i młodzież do poznawania pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej wyszła z inicjatywą zorganizowania Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Do współpracy włączyli się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach, Krakowski Oddział IPN, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Powiecie Gorlickim Tomasz Płatek oraz Gorlickie Centrum Kultury.

Do 24 stycznia 2014 r. szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu gorlickiego oraz szkoły ponadgimnazjalne z powiatów gorlickiego i nowosądeckiego, a także z Miasta Nowy Sącz mogą zgłaszać udział swoich uczniów w I Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach i przewidziane są na czwartek 20 lutego 2014 r.

Informacje o konkursie wraz z kartą zgłoszeń oraz nutami utworów z listy obowiązkowej zostały rozesłane mailem do wszystkich szkół.

Dla uczestników konkursu przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, a nagrodą w kategorii solistów dla zdobywców I miejsca ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych jest wyjazd wraz z opiekunem na dwudniową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną w czerwcu 2014 r., a wcześniej występ w sali teatralnej GCK.

Wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gorlickiego oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatów gorlickiego nowosądeckiego oraz Miasta Nowego Sącza zainteresowanych udziałem w I Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej zachęcamy do kontaktu ze swoimi nauczycielami historii.

Szczegółowe informacje można też uzyskać w Biurze Poselskim Poseł Barbary Bartuś przy ulicy Świeykowskiego 3/3 w Gorlicach tel./fax. 18 352 01 13 lub 666 016 999 od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 16.00.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy