Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kabaret z garnkami i długami

Autor: Paulina Wilczyńska
Jeśli zostałeś w ostatnim czasie zaproszony na wyjątkowy pokaz z udziałem znanych aktorów czy kabareciarzy, uważaj! Podczas spotkania, w czasie którego mają być również warsztaty kulinarne jego organizatorzy będą usilnie próbować sprzedać Ci garnki "warte" kilka tysięcy złotych. Mogą być również stosowane różne techniki manipulacji.

Jak przekonują zapraszający, udział w wydarzeniu jest możliwy tylko dla wybranych. Zaproszenia były nawet nagrodą w konkursach. Osoby, które chcą przybyć muszą spełnić jeden warunek mieć minimum 30 lat. Niejedna osoba po wyjściu z pokazu mówi, że jest to naciąganie seniorów, bo młodzi nie dali by się nabrać. Spotkania odbywają się najczęściej w szkołach, gdzie przybyli zostali podzieleni na mniejsze kilkunastu-osobowe grupy a następnie rozprowadzani do sal lekcyjnych. W nich przedstawiciele spotkania odbierali bilety prosząc o uzupełnienie krótkiej ankiety zawierającej prośbę o imiona, nazwiska, numery telefonów znajomych, którzy zdaniem zaproszonego chcieliby uczestniczyć w czymś podobnym. Wszyscy, którzy udostępnili informacje o swoich znajomych czy bliskich mogli wziąć udział w losowaniu nagrody niespodzianki – kuchennego sprzętu AGD, który jak się okazywało nie był bezpłatny ale można było kupić go okazyjnie na raty.

Obecnie na terenie naszej gminy jak również okolic pojawiają się informacje o podobnych telefonach z zaproszeniami na pokazy z gwiazdami. Zgodnie z tym co mówią organizatorzy zakupiony zestaw garnków ma odmienić życie zaproszonych gości. Przedstawiciele sprzedawcy często stosują wobec przybył pewien środek manipulacji – polega on na tym, że prelegenci jako 'nasi koledzy i przyjaciele’ szczerze polecą zakup reklamowanych produktów. Pojawi się również magiczna okazja – garnki które normalnie kosztują 8500, będzie można nabyć za mniej niż połowę 4100zł. Zakup może być oczywiście rozłożony na dogodne raty 155zł przez trzy lata.

W czasie spotkania organizatorzy częstują przygotowanymi daniami. Kiedy proces sprzedaży bezpośredniej dobiegnie końca, goście proszeni są o przejście na salę w której mogą obejrzeć występ znanej gwiazdy. Występujący nie tylko rozbawia ale również przekonuje o niesamowitych właściwościach zestawu garnków.

Redakcja Bobowa24.pl zwraca się z prośbą o udostępnianie artykułu w celu ostrzeżenia znajomych, którzy mogą zostać ofiarami powyżej opisanego procederu.

 

źródło: fakt.pl oraz gazeta.pl

fot. ilustracyjne (youtube.com)

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy