Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nieoznakowana skoda dla policji w Gorlicach!

Autor: Łukasz Augustyn
W ostatnich dniach gorlicka Komenda Powiatowa Policji otrzymała dzięki wsparciu 7 lokalnych samorządów nowy samochód - Skodę. Swój wkład w nowy nabytek policjantów miała również gmina Bobowa.

– Kwotę niemal 20 tysięcy złotych ofiarowały samorządy Gorlic (miasto i gmina), Bobowej, Lipinek, Ropy, Sękowej i Uścia Gorlickiego – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP w Gorliach. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Nowa Skoda służyła będzie w codziennej służbie policjantom Wydziału Kryminalnego. Z całą pewnością nowy radiowóz przyczyni się do podniesienia jakości pracy gorlickich stróżów prawa, a tym samym do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w powiecie. Serdecznie dziękujemy samorządom, które wsparły finansowo ten zakup. Jest to wyraz rzeczywistej troski i dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Bez tego wsparcia zakup nowego pojazdu nie byłby możliwy.
O potrzebie wspierania działań policji przez samorząd zapytaliśmy burmistrz Bobowej, Wacława Ligęzę: – Komendant powiatowy policji zwrócił się z prośbą do wszystkich samorządów na terenie naszego powiatu o pomoc w zakupie nieoznakowanego pojazdu, który ma na celu m.in. kontrolowanie prędkości pojazdów poruszających się po drogach naszych gmin. Chodzi o podniesienie bezpieczeństwa, bo jeżeli pojazd policji jest oznaczony można łatwo zidentyfikować i wtedy na chwilę nogę z gazu zdjąć a później znowu następuje przyspieszenie. Przekazane policji wsparcie finansowe jest również wynikiem próśb mieszkańców naszej gminy, którzy skarżą się że niektórzy przekraczają znacząco prędkość i w związku z tym proceder ten przydałoby się ukrócić. W związku z tym samorząd pozytywnie zaopiniował wniosek komendanta, a następnie wydał odpowiednią uchwałę, która upoważniła Gminę do przeznaczenia pewnej kwoty dla policji, po to by mieszkańcy czuli się bezpieczniej.

fot. ilustracyjne (nowe samochody dla policji w Tarnowie),  strona KMP w Tarnowie

image041

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy