Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilia w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Gorlicach dzięki wolontariuszom

Autor: Łukasz Augustyn
Wigilia Bożego Narodzenia, to wyjątkowy dzień dla wszystkich chrześcijan. To dzień, w którym zasiadając do wspólnej wieczerzy,  możemy poczuć ducha i magię zbliżających się dużymi krokami świąt Bożego Narodzenia. Taką magię mogli poczuć w tym roku również pacjenci  Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego  gorlickiego szpitala.

Wszystko to za sprawą kierownik Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Gorlicach, Barbary Wojnar. To z jej inicjatywy przy pomocy całego zespołu zorganizowana została w tym roku pierwsza wigilia w Zakładzie. Do wspólnego stołu ustawionego na korytarzu szpitala usiadło wspólnie 14 pacjentów ( z 24 obecnych w ZOL-u), personel medyczny, pomocniczy oraz wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach.

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością, znaleźli się między innymi kapelan gorlickiego szpitala- ksiądz Andrzej Kluz, dyrektor szpitala- Marian Świerz, Tomasz Płatek – geriatra pełniący nadzór lekarski nad pacjentami ZOL, Aleksander Wójcik lekarz współpracujący z ZOL oraz dyrektor Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach Renata Filipowicz.

Wszystkich przybyłych gości powitała kierownik ZOL-u Barbara Wojnar, która na wstępie  podziękowała dyrektorowi szpitala za utworzenie Zakładu w gorlickiej placówce leczniczej. – To, że powstał Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, to tylko dzięki determinacji Pana dyrektora – mówiła kierownik Wojnar. Podziękowania trafiły również do pacjentów, ich rodzin, personelu szpitala, lekarzy, wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach.

Dyrektor szpitala Marian Świerz, złożył życzenia pacjentom przebywającym w zakładzie. – Dla nich szpital jest  drugim domem – mówił w trakcie wigilii. W kilku zdaniach odniósł się również do obecnych na wigilii wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach. – Jestem pod wielkim wrażeniem młodzieży. Dech zatyka jak widzę młode dziewczyny, które pochylają się nad osobami starszymi pomagając im […] „szacun” dla młodzieży bo naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem – mówił dalej dyrektor.

Życzenia złożyli również sami wolontariusze. Popłynęły one prosto na ręce kierownik Zakładu – mgr Barbary Wojnar. Wolontariusze, którzy wzięli udział w wigilii, złożyli życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne całemu personelowi medycznemu i pomocniczemu, lekarzom  oraz pacjentom.

Warto wspomnieć, że Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach włączyło się bardzo aktywnie w organizację pierwszej wigilii w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Gorlicach. Wolontariusze nie tylko pomagali w przemieszczaniu się pacjentów przy wigilijnym stole ale również wspólnie  śpiewali kolędy  przy akompaniamencie duetu gitarowego uczniów bieckiego liceum.

źródło/foto: Grzegorz Rybczyk

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy