Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilijne spotkanie mieszkańców Siedlisk

Autor: Paulina Wilczyńska
Wczoraj 14 grudnia odbyła się wigilia dla seniorów oraz osób starszych i samotnych z Siedlisk. W ten szczególny dzień każdy mieszkaniec mógł przyjść do miejscowego Zespołu Szkół by wspólnie z innymi obejrzeć występ najmłodszych, połamać się opłatkiem oraz zjeść smaczny posiłek.

Organizatorkami całej akcji była Elżbieta Bek i Małgorzata Bogusz. W organizacji pomogli również nauczyciele: Józef Orłowski- nauczyciel religii oraz organista, Elżbieta Ligęza i Grzegorz Bogusz- wychowawcy klas trzecich gimnazjalnych. Oprócz spożywania pysznych potraw oraz tradycyjnego łamania się opłatkiem znalazły się także występy dzieci i młodzieży w wieku od 6 – 15 lat, które przybliżyły nam bożonarodzeniowe historie. Atmosferę wigilijną podkreślił chór oraz instrumentaliści wykonujący znane kolędy. Na udekorowanej sali gimnastycznej nie zabrakło włodarzy miasta oraz gminy: burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Siedlarza, sekretarz gminy Zdzisławy Iwaniec, radnej Marii Zarzyckiej oraz sołtysa Siedlisk Józefa Magiery. Był również obecny ksiądz katecheta.

– Po raz kolejny miałem okazję spotkać się z mieszkańcami Siedlisk – mówi burmistrz Gminy Bobowa, Wacław Ligęza. Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym przygotowuje tu piękne spotkanie bożonarodzeniowe. W tym wszystkim najcenniejsze jest to, że przychodzą tu ludzie starsi, którzy już na prawdę poprzez swoje trudne życie pracowali bardzo ciężko. Dzisiaj są oni pełni optymizmu, chcą się tutaj spotykać. Nie możemy dopuścić do tego by ktoś został sam w ten szczególny dzień, jest to tak bardzo ważne.  To także dobra okazja by połamać się wspólnie opłatkiem oraz życzyć wszystkim nie tylko dobrych, pięknych świąt ale również szczęśliwego Nowego Roku: wielu łask i radości jak również miłości i wzajemnego szacunku.

Szkoła w Siedliskach organizuje już któryś raz z kolei Wigilijne spotkanie, na które przybywają seniorzy oraz młodsi mieszkańcy – dopowiada Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Mocne działanie grona pedagogicznego oraz dyrekcji pokazuje, że warto robić coś dla innych. Pięknie przygotowana tradycyjna wigilia ze wszystkimi obrzędami jej towarzyszącymi wprowadza nas w świąteczny nastrój. Co bardzo ważne jest tutaj wyjątkowa, ciepła atmosfera. Nie najważniejsze są pieniądze tylko to czym człowiek żyje – polska tradycja, historia. Kultywowanie zwyczajów świątecznych jak i noworocznych to na pewno utrzymamy radosną, rodziną atmosferę – to co nas wszystkich Polaków łączy.

Warto podkreślić, że zaangażowanie wszystkich wykonawców oraz ich opiekunów zostało doceniono poprzez liczną obecność seniorów. Na sobotnie spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. Na koniec wszyscy otrzymali świąteczne upominki.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy