Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z kolędą misyjną po Bobowej i Brzanie

Autor: Julia Ziomek
Dzisiaj rano (tj. 27 grudnia) jak co roku kolędnicy misyjni wyruszyli aby odwiedzić mieszkańców Bobowej i Brzanej. W kilkuosobowych grupach młodzież oraz dzieci przebrani za: Maryję, Józefa, króla, pastuszka, dziecko afrykańskie i latynoskie wraz z pełnoletnim opiekunem odwiedzali domy z modlitwą i śpiewem, zbierając datki na misje.

Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych miało miejsce już wczoraj, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00. W podziękowaniu za ofiarę każda rodzina otrzymuje pamiątkowy obrazek przedstawiający kształtem kontynent afrykański z czarnoskórym aniołkiem, który gra na trąbce tegoroczne hasło: „SAMU BANA KE KUHA” tzn. aby dzieci mogły usłyszeć.

Patronatem akcji od samego jej początku jest Papieskie Dzieło Misyjne, które już od 1993 r. wspiera misje na całym świecie. Tegoroczne pieniądze zostaną przekazane  m.in. dla głuchoniemych dzieci w Kamerunie czy chorych w szpitalu w Republice Środkowoafrykańskiej.

Inicjatywa kolędników misyjnych na stałe wpisała się już w „poświąteczny” krajobraz Polski. W 2000 r. tylko kilka diecezji angażowało się w misyjne kolędowanie, w roku ubiegłym wzięły w nim udział wszystkie diecezje, w tym również ordynariat polowy. Do kolędy przyłączają się dzieci ze szkoły podstawowej jak i młodzież gimnazjalna.

Fot.: Marcin Hebda

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy