Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy stadion coraz bliżej! Środki na trybunę już są

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jakiś czas temu pisaliśmy o kosztownym projekcie nowoczesnego kompleksu sportowego - stadionu piłkarskiego oraz boisk do dyscyplin lekkoatletycznych jaki ma powstać w Bobowej. Realizacja tych planów jest coraz bliższa ponieważ są już środki na trybunę sportową, a pochodzą one z Lokalnej Grupy Działania "Beskid Gorlicki".

W trakcie czwartego naboru w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” jaki ogłosiła Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”, Urząd Gminy w Bobowej zgłosił do konkursu zadanie pn.”Przebudowa stadionu sportowego w Bobowej – wykonanie trybun dla kibiców.” Projekt trybuny został oceniony bardzo wysoko, czego owocem jest dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 120 779 zł.

– Podjąłem taką decyzję by środki z Lokalnej Grupy Działania, które są poniekąd środkami dodatkowymi, skierować na modernizację trybun przy stadionie miejskim w Bobowej – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Obecne ławeczki są w generalnie złym stanie. Kiedyś były one zrobione system gospodarczym, z elementów drewnianych. A ponieważ znajdują się one na wzniesieniu to nie ma obecnie zagrożenia dla zmodernizowanej trybuny. Mamy wszystkie pozwolenia oraz uzgodnienia a nowa trybuna poprawi wizerunek obiektu a przede wszystkim zapewni też komfort i bezpieczeństwo kibicującym. Musimy co prawda dołożyć pewną pule pieniędzy do tego zadania z budżetu gminy jednak jest to jeden z elementów, który jest ujęty w ogólnym projekcie modernizacji całego stadionu.

Finansowana budowa trybuny sportowej nie jest jednym zadaniem realizowanym dzięki Lokalnej Grupie Działania. W latach poprzednich ze skutkiem pozyskano z LGD pieniądze na m.in. instrumenty oraz mundury orkiestry w Siedliskach czy także remont dzwonnicy. Wnioski w ramach Odnowa i rozwój wsi składały również parafie.

– Gmina Bobowa bardzo aktywnie uczestniczy w pracach Lokalnej Grupy Działania – komentuje Stanisław Kaszyk, prezes LGD „Beskid Gorlicki”. W poprzednim okresie, nawet sam burmistrz był członkiem rady programowej natomiast ze względu na zwiększające się obowiązki związane z pełnieniem roli gospodarza miasta oraz gminy, reprezentantem Bobowej jest obecnie Stanisław Tabiś. Oby wszyscy włodarze samorządów tak do tego podchodzili.

– Dobra współpraca między Lokalną Grupą Działania a gminą Bobową owocuje trwałymi inwestycjami – dopowiada Stanisław Kaszyk. Ważne by środki unijne nie trafiały na krótkotrwałe zadania np realizacja imprezy, tylko na coś co zostanie po nas, coś co uatrakcyjni ten nasz teren i w tym kierunku gmina Bobowa działa.

Trzeba pamiętać, że pozyskane przez LGD środki, blisko 12 milionów w znacznym stopniu pomagają realizować nowe zadania i inwestycje samorządom powiatu gorlickiego.

fot. Urząd Gminy (zdjęcia z powodzi 2010r.) / Damian Nowak (zdjęcia obecnego stadionu)

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy