Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy stadion coraz bliżej! Środki na trybunę już są

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jakiś czas temu pisaliśmy o kosztownym projekcie nowoczesnego kompleksu sportowego - stadionu piłkarskiego oraz boisk do dyscyplin lekkoatletycznych jaki ma powstać w Bobowej. Realizacja tych planów jest coraz bliższa ponieważ są już środki na trybunę sportową, a pochodzą one z Lokalnej Grupy Działania "Beskid Gorlicki".

W trakcie czwartego naboru w ramach działania “Odnowa i rozwój wsi” jaki ogłosiła Lokalna Grupa Działania “Beskid Gorlicki”, Urząd Gminy w Bobowej zgłosił do konkursu zadanie pn.”Przebudowa stadionu sportowego w Bobowej – wykonanie trybun dla kibiców.” Projekt trybuny został oceniony bardzo wysoko, czego owocem jest dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 120 779 zł.

– Podjąłem taką decyzję by środki z Lokalnej Grupy Działania, które są poniekąd środkami dodatkowymi, skierować na modernizację trybun przy stadionie miejskim w Bobowej – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Obecne ławeczki są w generalnie złym stanie. Kiedyś były one zrobione system gospodarczym, z elementów drewnianych. A ponieważ znajdują się one na wzniesieniu to nie ma obecnie zagrożenia dla zmodernizowanej trybuny. Mamy wszystkie pozwolenia oraz uzgodnienia a nowa trybuna poprawi wizerunek obiektu a przede wszystkim zapewni też komfort i bezpieczeństwo kibicującym. Musimy co prawda dołożyć pewną pule pieniędzy do tego zadania z budżetu gminy jednak jest to jeden z elementów, który jest ujęty w ogólnym projekcie modernizacji całego stadionu.

Finansowana budowa trybuny sportowej nie jest jednym zadaniem realizowanym dzięki Lokalnej Grupie Działania. W latach poprzednich ze skutkiem pozyskano z LGD pieniądze na m.in. instrumenty oraz mundury orkiestry w Siedliskach czy także remont dzwonnicy. Wnioski w ramach Odnowa i rozwój wsi składały również parafie.

– Gmina Bobowa bardzo aktywnie uczestniczy w pracach Lokalnej Grupy Działania – komentuje Stanisław Kaszyk, prezes LGD “Beskid Gorlicki”. W poprzednim okresie, nawet sam burmistrz był członkiem rady programowej natomiast ze względu na zwiększające się obowiązki związane z pełnieniem roli gospodarza miasta oraz gminy, reprezentantem Bobowej jest obecnie Stanisław Tabiś. Oby wszyscy włodarze samorządów tak do tego podchodzili.

– Dobra współpraca między Lokalną Grupą Działania a gminą Bobową owocuje trwałymi inwestycjami – dopowiada Stanisław Kaszyk. Ważne by środki unijne nie trafiały na krótkotrwałe zadania np realizacja imprezy, tylko na coś co zostanie po nas, coś co uatrakcyjni ten nasz teren i w tym kierunku gmina Bobowa działa.

Trzeba pamiętać, że pozyskane przez LGD środki, blisko 12 milionów w znacznym stopniu pomagają realizować nowe zadania i inwestycje samorządom powiatu gorlickiego.

fot. Urząd Gminy (zdjęcia z powodzi 2010r.) / Damian Nowak (zdjęcia obecnego stadionu)

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy