Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przedszkolaki z Bobowej dla swoich dziadków

Autor: Łukasz Augustyn
W kalendarzowy Dzień Dziadka, 22 stycznia (środa) bobowskie przedszkole wypełniło się zaproszonym z okazji święta Babciami i Dziadkami. W czasie uroczystości dzieci podarowały seniorom upominki jakimi były czerwone serca wykonane z ozdobnej tektury.

W dzisiejszym świecie w wielu rodzinach to właśnie dziadkowie zaspokajają u dziecka potrzebę bezpieczeństwa, bliskości i miłości – mówi dyrektor przedszkola Bożena Płazińska. Babcia i Dziadek są źródłem wsparcia w przeżywanych problemach u dzieci, mają wiele czułości, serdecznej troski, przywiązania a nawet poświęcenia. Wnuki odwzajemniają tę miłość, a Dzień Babci i Dziadka jest szczególną okazją aby to okazać.

Przedszkolaki zaprezentowały swoim Dziadkom i Babciom „Jasełka”, składały życzenia w wierszach i piosenkach, odbyło się tradycyjnie „Kolędowanie”, a także występy taneczne. Na zacnych gości czekał także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Miłym akcentem uroczystości były zabawy muzyczno-taneczne z Babcią i Dziadkiem.

– Zorganizowanie takiej uroczystości ma wiele walorów. Poza głównym celem jakim jest okazywanie miłości bliskim i rozwijanie więzi rodzinnej, uroczystość ta uaktywniła nawet najbardziej nieśmiałych uczestników. Uśmiech na twarzach dzieci i zaproszonych gości, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość jest największą zaś nagrodą dla nauczycielek przedszkola – kończy dyrektorka.

źródło, foto: UG Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy