Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie z Jankowej dla babć i dziadków

Autor: Paulina Wilczyńska
Wysoką frekwencją cieszyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez uczniów i rodziców a także nauczycieli w Szkole Podstawowej w Jankowej. Zebrani w niedzielne popołudnie, 26 stycznia seniorzy mogli podziwiać występy swoich pociech oraz wysłuchać pięknego koncertu orkiestry dętej przy OSP w Siedliskach.

Na tą szczególną uroczystość przybyli m.in.: sołtys Jankowej Stanisław Bulanda, radny gminy Bobowa Józef Zięba, księża: ks. proboszcz Piotr Pośliński oraz ks. kanonik Józef Pyrek, lokalni działacze Ryszard Forczek oraz Marcin Wąs, rodzice oraz krewni występujących dzieci a także goście honorowi – seniorzy z Jankowej.

Uczniowie przygotowali dla swoich dziadków przedstawienia, piosenki jak również małe upominki w postaci dużych piernikowych serc upieczonych przez jedną z uczennic jankowskiej szkoły.  Na scenie dla dziadków i babć wystąpiły dzieci z klasy drugiej, pierwszej oraz najmłodsi z zerówki. W czasie wręczania prezentów nie brakowało wzruszeń seniorów. Gwiazdą wieczoru niedzielnego spotkania była Orkiestra Dęta przy OSP z Siedlisk, która wykonała utwory kolędowe oraz tradycyjne “sto lat” dla solenizantów.

– Cieszę się, że w tej orkiestrze są dzieci to ważne bo muzyka łagodzi obyczaje – mówił ks. Piotr Pośliński, proboszcz parafii Jankowa. Chciałbym podpowiedzieć by zachęcali Państwo (członkowie orkiestry – dop.red.) do takiego działania także tutejsze dzieci. Musimy sobie uświadomić, że ten kto śpiewa czy gra dwa razy się modli. Ze swojej strony serdecznie dziękuję orkiestrze za dzisiejszy występ. Natomiast babci i dziadków zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd.

– Za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpowiedzialni byli wszyscy nauczyciele, ponieważ jest małe grono jedenastu osób – powiedziała naszemu portalowi Alicja Rodak, dyrektor szkoły w Jankowej. Każdy z nauczycieli ze swoją klasą poczuwa się do tego, żeby ta uroczystość wyglądała atrakcyjnie oraz przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Starsi ludzie potrzebują ciepła, miłości, uśmiechu, życzliwości. Zresztą jak to było widać, nie wiele potrzeba by sprawić im radość.  Dlatego od lat staramy się wszystko tak zorganizować, żeby każdy na tyle ile potrafi na ile może włączył się w tą akcję. Trzeba podkreślić także ogromna rolę rodziców, bo to oni przygotowują oprawę kulinarną, są dla nas pomocą i wsparciem. Aby dzień babci i dziadka był na najwyższym poziomie pomagają również radni, sołtys wsi a także Ryszard Forczek, Andrzej Sempla, Marcin Wąs, który pomimo że nie ma jeszcze dzieci jako młoda osoba zawsze chętnie angażuje się w życie naszej społeczności. Dzięki właśnie współpracy tych wszystkich osób uroczystość ta cieszy się sporym zainteresowaniem starszego pokolenia Jankowian. Na pewno postaramy się ją kontynuować w przyszłości – kończy dyrektorka.

Jako sołtys i zarazem dziadek stwierdzam, że takie spotkania, jubileusze są bardzo potrzebne – dodaje Stanisław Bulanda, który prywatnie jest młodym dziadkiem. Uroczystości te odbywają się od kilku lat dzięki zaangażowaniu szerokiego grona osób na czele z Panią dyrektor szkoły oraz nauczycieli. Trzeba pamiętać, że miłość do wnuków jest niejednokrotnie większa niż do swoich dzieci.

fot. Paulina Wilczyńska/ Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy