Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Kochające serce jest zawsze młode”- dzień Babci i Dziadka w Sędziszowej

Autor: Paulina Wilczyńska
W czwartek, 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Sędziszowej odbyło się jedno z ostatnich spotkań na terenie gminy Bobowa poświęcone Świętu Babci i Dziadka. Tytułowe hasło uroczystości miało swoje odbicie w scenariuszu - seniorzy mogli odbyć swoistą podróż w czasie, do lat młodości.

O przygotowaniach oraz występach dzieci mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, Maria Bartoszek:

Organizacją zajęła się pani Grażyna Marszał, która wspólnie ze wszystkimi nauczycielami oraz wychowawcami  opracowała scenariusz. Każda klasa przygotowała dla swoich babć i dziadków oraz wszystkich seniorów, którzy byli tutaj zaproszeni, coś od siebie. Hasło “Kochające serce jest zawsze młode” wraz z piosenkami oraz całą częścią artystyczną była pewnym powrotem do czasów kiedy nasi solenizanci byli młodzi, a piosenki śpiewane przez uczniów były wtedy ‘na czasie”.  Myślę że w związku z tym seniorzy mogli poczuć się młodziej i przypomnieć sobie jak to było dawniej. Panowała bardzo miła i przyjemna atmosfera. Bardzo dużo osób zaszczyciło nas też swoją obecnością. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Zwłaszcza jeśli jest pozytywny odbiór tego co się robi. Zaproszenia otrzymali nie tylko dziadkowie oraz babcie naszych uczniów ale także seniorów z rektoratu w naszej miejscowości. Na pewno będziemy kontynuować tą tradycję wspólnych spotkań. Przy śpiewie kolęd, piosenek można bardzo fajnie spędzić czas.

Tuż po części artystycznej wnukowie podarowali solenizantom ręcznie wykonane laurki oraz słodkie upominki. Dla gości był przygotowany także pyszny poczęstunek.

Życzenia seniorom złożyła również sekretarz gminy Bobowa, Zdzisława Iwaniec: – W związku z dzisiejszą uroczystością życzę wszystkim babciom, dziadkom oraz seniorom długich lat życia w dobrym zdrowiu, abyście ze swoją dobrocią i doświadczeniem mieli poczucie tego, że jesteście potrzebni wnukom. Ważne aby dziadkowie oraz babcie spełniali swoją rolę nie tylko w swoich rodzinach ale także w środowisku. W tym miejscu pragnę podziękować pani dyrektor szkoły za podjęcie trudu organizacji tego spotkania jak i innych, które integrują lokalną społeczność.  Słowa uznania kieruję również w stronę nauczycieli, którzy przygotowali razem z dziećmi bardzo ciekawy scenariusz. Wdzięczność za to spotkanie przekazuje także w imieniu burmistrza Wacława Ligęzy jak i przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Stanisława Siedlarza, którzy nie mogli być obecni ze względu na odbywającą się w Bobowej sesje Związku Gmin Ziemi Gorlickiej. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Do życzeń sekretarz Gminy Bobowa dołączył także Stanisław Tabiś, sołtys wsi Sędziszowa obecny także na tym okolicznościowym spotkaniu.

Od redakcji: Wszystkich dziadków oraz uczestników tego pięknego dnia w Sędziszowej przepraszamy za małe opóźnienie, było ono spowodowane problemami technicznymi.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy