Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolejny pożar poddasza budynku mieszkalnego

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do następnego zdarzenia, w którym strażacy gasili ogień na poddaszu domu doszło dzisiaj (tj. 7 lutego br.) około południa w miejscowości Stróże (Gmina Grybów), nieopodal miejscowej szkoły podstawowej w kierunku Wilczysk. Ogień zajął jedną ze ścian konstrukcyjnych drewnianego budynku oraz częściowo dach.

– Zgłoszenie do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu dotarło o godzinie 11.40 – mówi oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu. – W pierwszej kolejności do zdarzenia związanego z pożarem budynku mieszkalnego ponieważ na początku nie było informacji co dokładnie się pali zostały zadysponowane miejscowe jednostki OSP czyli Stróże oraz Grybów-Biała Niżna. Następnie na miejsce zostały wysłane 2 zastępy JRG 1 Nowy Sącz. Jako pierwsi do pożaru przybyli strażacy ze Stróż a ich działania polegały na podaniu prądu gaśniczego w natarciu na poddasze, gdzie paliła się jedna ze ścian konstrukcyjnych domu. Budynek był drewniany. Spaleniu uległa ściana oraz częściowo konstrukcja dachu. Przy gaszeniu brało udział 5 zastępów – kończy dyżurny.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny powstania ognia. Przy pożarze byli obecni także elektrycy z Pogotowia Energetycznego.

źródło: PSP Nowy Sącz, własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy