Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafialne kolędowanie stowarzyszeń oraz grup działających przy bobowskiej parafii

Autor: Julia Ziomek
W środowy wieczór, 29 stycznia br. odbyło się czwarte już spotkanie kolędowo-opłatkowe dla grup oraz wspólnot katolickich działających w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.  Wyjątkowe zebranie miało miejsce w Restauracji Zajazd Ostoja.

W tym roku na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele: Caritasu, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, chóru parafialnego, rady duszpasterskiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Szafarzy Eucharystii oraz siostry zakonne.

Po krótkiej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem. Gdy tylko każdy z każdym złożył sobie najserdeczniejsze życzenia wszyscy zasiedli do wieczerzy. Gdy podano deser panowała już luźna wesoła atmosfera.

Inicjatorem spotkania jest proboszcz parafii w Bobowej ks. Marian Jedynak który jak mówi: – Celem corocznych spotkań kolędowo-opłatkowych jest zintegrowanie grup działających na terenie parafii. Jest to też dobra okazja do wymieniania się swoimi poglądami jak i również spostrzeżeniami. Organizujemy je zazwyczaj końcem stycznia by mogło odbyć się jeszcze w okresie świątecznym, który tradycyjnie trwa do 2 lutego. Dlatego też wszyscy łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy.

fot. Adrianna Mruk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy