Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafialne kolędowanie stowarzyszeń oraz grup działających przy bobowskiej parafii

Autor: Julia Ziomek
W środowy wieczór, 29 stycznia br. odbyło się czwarte już spotkanie kolędowo-opłatkowe dla grup oraz wspólnot katolickich działających w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.  Wyjątkowe zebranie miało miejsce w Restauracji Zajazd Ostoja.

W tym roku na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele: Caritasu, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, chóru parafialnego, rady duszpasterskiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Szafarzy Eucharystii oraz siostry zakonne.

Po krótkiej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem. Gdy tylko każdy z każdym złożył sobie najserdeczniejsze życzenia wszyscy zasiedli do wieczerzy. Gdy podano deser panowała już luźna wesoła atmosfera.

Inicjatorem spotkania jest proboszcz parafii w Bobowej ks. Marian Jedynak który jak mówi: – Celem corocznych spotkań kolędowo-opłatkowych jest zintegrowanie grup działających na terenie parafii. Jest to też dobra okazja do wymieniania się swoimi poglądami jak i również spostrzeżeniami. Organizujemy je zazwyczaj końcem stycznia by mogło odbyć się jeszcze w okresie świątecznym, który tradycyjnie trwa do 2 lutego. Dlatego też wszyscy łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy.

fot. Adrianna Mruk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy