Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

I ty drogi uczniu osiągniesz sukces! Unia dotuje ZS Bobowa

Autor: Łukasz Augustyn
Zespół Szkół w Bobowej im. Stanisława Staszica przystąpił do kolejnego projektu realizowanego dzięki środkom Unii Europejskiej. Tym razem hasłem przewodnim jest "I ty osiągniesz sukces"!

Rozpoczęcie programu dotowanego przez Europejski Fundusz Społeczny miało miejsce pierwszego 1 lutego 2014 roku. Realizatorem przedsięwzięcia jest klub sportowy MKS Podkarpacie Bobowa dla Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej.

W projekcie uwzględniono dzieci 5 i 6 klas, a zajęcia podzielono na cztery grupy takie jak:
1. Przyjazna matematyka
2. Przedsiębiorczość, na co dzień
3. Profilaktyka przez teatr
4. Edukacja społeczna i obywatelska

W projekcie wzięło udział 40 uczniów, podzielonych na grupy po 8 osób. Rekrutację do projektu przeprowadzili wymienionych klas. Dzięki pozyskaniu 50 tysięcy złotych przewidzianego na projekt szkoła zakupiła sprzęt w postaci laptopa, kamery, matematycznych pomocy naukowych. Środki były także przeznaczone na zakup strojów dla teatrzyku szkolnego oraz multimedialnych gry dydaktycznych.

– To już drugi projekt, który wygraliśmy w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – mówi Adam Urbanek dyrektor ZS nr 1 w Bobowej. Wcześniej uczniowie uczestniczyli w projekcie „Żyjesz lokalnie-działasz globalnie” i  wysoko oceniali jakość prowadzenia zajęć, wycieczek i szkoleń. Zajęcia poprowadzą nasi nauczyciele, którzy uczyli się zarządzania projektami UE przez pół roku w ramach „ Akademii Funduszy Europejskich” i uzyskali certyfikaty międzynarodowe IPMA honorowane przez instytucje polskie i europejskie – kończy Urbanek.

Źródło: ZS Bobowa
fot. archiwum

mIMG_3738

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy