Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Komisariat zamiast posterunku w Bobowej. Nowy komendant!

Autor: Mateusz Książkiewicz
O tym, że posterunek w Bobowej ma zostać przekształcony w komisariat mówiło się już od dawna. Dzisiaj marzenia lokalnej władzy urzeczywistniają się, dowodzenie w nowo utworzonym komisariacie obejmuje nadkomisarz Artur Siedlarz.

Na budynku widnieje jeszcze tabliczka: “Posterunek Policji w Bobowej” jednak w środku działa już struktura odpowiednia dla komisariatu. Bobowskiej siedzibie policji będzie podlegać posterunek w Łużnej. Dotychczasowy komendant posterunku w Bobowej asp. sztabowy Władysław Piecuch objął placówkę w Łużnej, natomiast nowym szefem w Bobowej został nadkomisarz Artur Siedlarz pochodzący z Ptaszkowej (gmina Grybów).

Nowy komendant jest absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Pracę w policji rozpoczął 13 lat temu, od służby w Zakopanem. Od 2002 r. związany był z Centralnym Biurze Śledczym, gdzie zajmował się głównie walką z przestępczością zorganizowaną. W grudniu 2008 roku objął stanowisko komendanta komisariatu w Krościenku nad Dunajcem.

– Komisariat w Bobowej powstał w miejscu dotychczasowego posterunku – mówi inspektor Jacek Fabisiak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie. Będzie to duży zespół policjantów, którzy spokojnie dadzą sobie radę z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Rękojmie tego działania daje na to komendant powiatowy a ja mu w pełni ufam myślę że będzie to z efektem dla wszystkim. W komisariacie będzie 15 policjantów. Na razie pomoc samorządu lokalnego ws utworzenia komisariatu jest tylko formie deklaracji jednak mam nadzieje, że zamieni się ona w czyn. Myślę tutaj o wsparciu w wyposażeniu czy doposażeniu jednostki, aby policjanci mieli odpowiednie narzędzia pracy – kończy komendant.

– Pięcioletnie starania samorządu o utworzenie komisariatu, odkąd Bobowa stała się miastem zostały zwieńczone sukcesem – komentuje burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Zwiększona obsada kadrowa, bo docelowo ma być 15 funkcjonariuszy pozwoli na dyżury całodobowe. Mieszkańcy będę mieli dzięki temu lepszy i łatwiejszy kontakt z policją czy patrolami. Siedziba w Bobowej sprawi że wiele spraw dotyczących policji będzie można załatwić na miejscu, w tym komisariacie. Myślę, że przyczyni się to także do wzrostu poczucia bezpieczeństwa przez naszych mieszkańców.

źródło: własne/KPP Gorlice/Tygodnik Podhalański

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy