Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar domu w Moszczenicy. Najprawdopdoobniej podpalenie! (AKTUALIZACJA)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj (23 marca br.) około godziny 20 w miejscowości Moszczenica nieopodal granicy ze Staszkówką miał miejsce pożar murowanego domu jednorodzinnego. Ponieważ zgłoszenie zawierało informacje, że w budynku znajdują się domownicy na miejsce przybyły wzmożone siły ratunkowe.

Według relacji świadków po przyjeździe służb, strażacy zastali bardzo wysokie zadymienie budynku. Praca nawet w maskach powietrznych była niemożliwa. Dopiero po podaniu prądów wody, ratownicy weszli do środka. Dokładne przeszukanie budynku nie wykazało by był ktoś wewnątrz. Jak się okazało kobieta znajdowała się w budynku obok. Na skutek przeżytego stresu, poszkodowaną zabrano do gorlickiego szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar był spowodowany podpaleniem.

Wartym podkreślenie jest zaangażowanie ochotników OSP a także okolicznych mieszkańców w akcje ratowniczą. Było widać ludzi z wiadrami, kilka osób przeszukiwało okolicę, sprawdzało budynki gospodarcze znajdujące się obok. Według niepotwierdzonych informacji w pomieszczeniach tych znaleziono butelki z koktajlem Mołotowa. Policja będzie w tej sprawie prowadzić czynności dochodzeniowo-śledcze.

Na chwilę obecną (godz. 22.30) poszczególne zastępy OSP meldują powrót do koszar, pozostają miejscowi druhowie by uporządkować miejsce pożaru. W akcji brały udział m.in. OSP Staszkówka, OSP Moszczenica, OSP Zagórzany, OSP Mszanka, OSP Kobylanka oraz JRG Gorlice. Obecna była także policja oraz karetka pogotowia.

AKTUALIZACJA:

Stanowisko rzecznika gorlickiej policji ws doniesień, iż na terenie działki znaleziono rannego mężczyznę podejrzanego o podpalenie.

“Potwierdzamy informację, iż dziś w miejscowości Moszczenica udało się odnaleźć mężczyznę, związanego z wczorajszym wieczornym pożarem domu jednorodzinnego. Mężczyzna ten doznał obrażeń ciała i został poddany hospitalizacji. Stan jego zdrowia nie jest nam znany. Trwają czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn pożaru jak i związku z nim znalezionego mężczyzny. Przebywająca w sąsiednim budynku 82-letnia kobieta w skutek przeżytego stresu również została zabrana do szpitala na obserwację. O dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco”

źródło: własne / halogorlice.pl

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy