Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zapraszamy na rozstrzygnięcie Pro Publico Bono

Autor: Łukasz Augustyn
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno oraz Kapituła nagrody Pro Publico Bono serdecznie zapraszają na galę wręczenia tej prestiżowej nagrody. Uroczystość odbędzie się 21 marca 2014 r. (piątek) o godz. 17 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku”.

W sposób szczególny zapraszamy wszystkich laureatów z lat 2009-2013.
Laureatem pierwszej edycji został Dyrektor Okręgu CARITAS w Gorlicach, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach ksiądz Jerzy Gondek, a wyróżnienia otrzymali: Janina Augustyn i Mieczysław Kormanek.
Druga statuetka trafiła do Jana Spólnika z Szymbarku – wychowawcy wielu pokoleń młodzieży oraz opiekuna zabytków, a wyróżnienia otrzymały: Barbara Wiatr i Barbara Brach.
W 2011 roku statuetkę otrzymał Stanisław Kozieł, który poświęcił się pracy na rzecz dzieci, a wyróżnienia: Marek Podraza oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży “Sprawne Smoki”.
Czwartą statuetkę przekazaliśmy  dyrektorowi Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia w Gładyszowie księdzu proboszczowi Arkadiuszowi Barańczukowi, a wyróznienia: przewodniczącej Miejsko-Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Pani Rozalii Sakowskiej oraz przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Sitnicy Pani Halinie Wszołek.
W roku ubiegłym nagrodę główną otrzymał Stanisław Nosal za zaangażowanie w działalność profilaktyczną w zakresie zapobiegania i leczenia chorób cywilizacyjnych, a wyróżnienia: Zbigniew Majcher i Alfreda Stankowska.

Nazwisk tegorocznych laureatów nie możemy jeszcze zdradzić, ale zapraszamy na galę w sposób szczególny środowiska 5 osób nominowanych do tegorocznej, szóstej już edycji nagrody Pro Publico Bono. Liczymy więc na obecność harcerzy i sympatyków ZHP, bo z tego grona wywodzi się jeden z laureatów. Zapraszamy krwiodawców i dawców szpiku, aby wspierali swojego reprezentanta. Z obecności członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej – Koło przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach ucieszy się zapewne kolejna z nominowanych osób. Swojego wielkiego przyjaciela na dobre i na złe, w trakcie gali powinni wspierać członkowie gorlickiego koła diabetyków i seniorzy. Kasztel w Szymbarku zapewne tym razem wyjątkowo przychylnym okiem spojrzy także na właścicieli i ich czworonożnych pupili, szczególnie rasy husky, bo jeden z laureatów przyjdzie na to spotkanie zapewne ze swoimi pieskami.

Zapraszamy więc na galę wręczenia nagrody Pro Publico Bono 21 marca 2014 roku o godz. 17 w Kasztelu w Szymbarku. Warto poznać i podziękować ludziom, którzy bezinteresownie pomagają innym, a może także samemu zainspirować się ich dziełami.

Kasztel w Szymbarku czeka na Państwa!
źródło/foto : SP

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy