Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Awans siatkarek do finału wojewódzkiego!

Autor: Julia Ziomek
W środę 9 marca br. na niedawno powstałem ogromnej hali sportowej w Łącku zostały rozegrane rejonowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Powiat gorlicki reprezentowały dziewczyny z gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce tym samym uzyskały awans do etapu wojewódzkiego. W skład drużyny, której trenerem jest Jadwiga Wiejaczka weszły:
-Janik Katarzyna
-Tokarz Karolina
-Mucha Julia
-Bajerska Aleksandra
-Wiejaczka Aleksandra
-Król Diana
-Kipiel Klaudia
-Kipiel Patrycja
-Magiera Aneta
-Janik Katarzyn
– Witek Weronika
-Wiejaczka Natalia

Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym i do dwóch wygranych. O sile drużyny gimnazjalistek może świadczyć fakt, że z każdą drużyną występującą na etapie rejonowym wygrały w setach 2:0.

Ostatecznie przyznano miejsca:
1. Gimnazjum w Bobowej
2. Gimnazjum w Grybowie
3. Gimnazjum nr.11 w Nowym Sączu
4. Gimnazjum w Laskowej

– Rywale byli bardzo mocni – mówi trener Jadwiga Wiejaczka. – Obawialiśmy się dziewcząt z Nowego Sącza, bo wiele z nic gra w lidze Sądeckiej. Poziom był bardzo wysoki zagrałyśmy 3 dobre mecze w każdym wygrywając 2:0.Dziewczyny zagrały bardzo dobrze technicznie. Teraz czekamy na zawody wojewódzkie , które odbędą się 14 maja w Krzeszowicach.

– W pełni potwierdzam słowa naszej Pani trener, nasi rywale grali bardzo dobrą piłkę. Sącz co prawda sprawił nam najwięcej problemów ale ostatecznie udało się wygrać. Naszą wygraną zawdzięczamy naszej Pani trener Jadwidze Wiejaczce, która poświęca nam wiele czasu.  Bardzo się ciesze z nagrody dla najlepszej zawodniczki lecz moim zdaniem nagroda ta należy się całej drużynie – podsumowała Katarzyna Iwańska , najlepsza zawodniczka etapu..

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy