Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa podbija przemysł z Łodzi i Warszawy

Autor: Łukasz Augustyn
Coraz bardziej powszechne stają się nowe standardy nauczania, które pozwalają uczniom na zaobserwowanie jak poznana przez nich teoria działa w praktyce. Jedną z bardziej innowacyjnych placówek jest Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej, który na przestrzeni lat wdrożył szereg ciekawych projektów, w tym wyjazdy zawodoznawcze.


W dzisiejszym świecie coraz większe znaczenie ma to, jakie doświadczenie i wiedzę praktyczną posiada pracownik. Wychodząc z tego założenia dyrekcja wraz z nauczycielami na przestrzeni lat wprowadziła w życie wiele projektów oraz pozyskała duże ilości środków pozabudżetowych szkoły na przeróżne wyjazdy mające na celu zapoznanie się z kwestiami związanymi z wykonywaniem określonych zawodów.

Początkiem kwietnia trzydziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z ZSZ w Bobowej wyjechała na dwudniową podróż do dwóch miejscowości. Odwiedzili oni łódzką fabrykę Dell zajmującą się produkcja komputerów i urządzeń nowych generacji oraz warszawską elektrociepłownię Żerań. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią powstania tych dwóch zakładów, sposobami działania linii montażowych, standardami  jakości i prognozami funkcjonowania obu firm w przyszłości.

Oprócz zgłębiania tajników działalności zakładów Bobowska grupa udała się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to miejsce szczególne dla osób interesujących się najnowszymi osiągnięciami nauki i myśli technicznej, w tym szeroko pojętej technologii informacyjnej. Według relacji uczestników wyjazd przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zgodnie podkreślają, że takie wyjazdy wnoszą dużo więcej niż samo studiowanie książek i wszyscy zadeklarowali swoją gotowość na kolejne wyjazdy zawodoznawcze.

fot. Tomasz Gucwa \ własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy