Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Francuska młodzież z kilkudniową wizytą w ZSO w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
We wtorkowe przedpołudnie odbyło oficjalne powitanie grupy francuskiej młodzieży jaka przybyła na kilka dni do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej dzięki znajomościom nawiązanym w czasie programu eTwinning.

Ośmioosobowa grupa uczniów z dwiema opiekunkami przyjechała do naszego miasta już w poniedziałek wieczorem. Nocleg w miłych i komfortowych warunkach zapewnia im Zajazd Ostoja. O celu wizyty, planach oraz szczegółach opowiada naszemu portalowi Dominika Tokarz, nauczycielka języka angielskiego w ZSO Bobowa:

– Gościmy uczniów z Francji ze szkoły o profilu gastronomiczno-turystycznym, odpowiadająca części naszej szkoły bo dokładnie technikum. Ze szkołą tą współpracujemy od kilku lat w ramach programu eTwinning. Jest to program, który polega na współpracy między krajami Europy za pośrednictwem internetu wiec odbywa się bez wyjazdów. Dlatego część naszej jak i francuskiej młodzieży znała się dzięki prowadzonym korespondencjom. W ubiegłym roku padła taka propozycja ze strony francuskiej szkoły czy mogliby przyjechać do nas w odwiedziny, ponieważ udało im się pozyskać z innych źródeł środki od sponsorów jak i rodziców co umożliwiło im przyjazd do Polski.

Przybyła do nas grupa dziesięciu przedstawicieli w tym ośmiu uczniów z dwiema nauczycielkami. Jedna z tych pań uczy przedmiotów zawodowych gastronomicznych natomiast druga jest nauczycielką angielskiego. W Bobowej gościć będą do soboty rano, więc zajęcia mamy zaplanowane na cztery dni tygodnia, od wtorku do piątku.

Na czas ich wizyty zaplanowaliśmy jak najwięcej atrakcji, oczywiście z wykorzystaniem dostępnego budżetu, który posiadamy. Zdecydowanie najważniejszym celem takich wyjazdów jest umożliwienie młodzieży przełamywania barier językowych. Nasi goście na co dzień porozumiewają się po francusku dlatego porozumiewania się w języku angielskim być może bardziej się wstydzą niż byłyby to braki w ich umiejętnościach –  kończy nauczycielka.

Po zakończeniu wizyty zostanie zaprezentowany znacznie większy fotoreportaż obejmujący wszystkie dni pobytu gości z Francji. Uczniowie ZSO podzielą się także swoimi wrażeniami.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy